Восени у Росії будуть сприятливі умови для вторгнення в Україну – генерал-лейтенант США

Новини 11 Липня, 2020 92

Фото: УНІАН

Україні варто готуватися до потужних кібератак

Восени цього року для Росії будуть сприятливі передумови для військового вторгнення в Україну – політичні, економічні та військові.

Як пише “Четверта студія» з посиланням на УНІАН, про це заявив колишній командувач ЗС США в Європі, експерт Центру аналізу європейської політики (CEPA) Бен Ходжес.

“Звичайно, для цього у вересні будуть всі передумови, як літня посуха і нестача води в Криму. До того ж в регіоні триває дезінформаційна операція Кремля, за допомогою якої він намагається говорити про гуманітарну катастрофу. Також цьому сприяють і зміни в конституцію РФ, якими російська влада намагається юридично оформити свої претензії на колишні республіки Радянського Союзу. Росіяни і далі видають громадянам України свої паспорти. Це все політичні та економічні умови. Потім треба звернути увагу на військові навчання “Кавказ-2020″, які зберуть в регіоні значні сили ЗС РФ”, – наголосив експерт.

Також він звернув увагу на інші несприятливі для України аспекти: зараз вся увага США прикута до боротьби з COVID-19, насильства на вулицях і президентських виборів, а Німеччина і Франція недостатньо тиснуть на Росію.

«Якщо Кремль визнає, що з боку Заходу реакція буде мінімальною, то це створює певні ризики. Такі розрахунки можуть спричинити атаку певного типу”, – наголосив експерт, додавши, що всі згадані передумови для настання “не обов’язково означають, що атака буде, проте передумови є”.

У разі, якщо Російська Федерація наважиться на наступ, Україні варто готуватися до потужних кібератак, які виведуть з ладу системи управління, і до повної блокади Азовського моря, вважає Ходжес. Він також передбачає можливість численних громадських протестів в Україні, організованих російськими спецслужбами в різних соціальних групах.

“Їхня мета – максимально відволікти увагу, це будуть різні міста у всіх областях України, не тільки на півдні. Вони створять Києву чимало проблем”, – вважає експерт.

Як повідомлялося раніше, командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наївши заявив, що українські військові розглядають кілька можливих сценаріїв вторгнення Росії в Україну на різних частинах кордону, навіть одночасно.

Коментарі

Позначки: , , , ,