Влада Зеленського не робить нічого щодо підтримки української мови, – Княжицький

Новини 25 Лютого, 2020 618
Микола Княжицький

Микола Княжицький

Уряд Зеленського і сама теперішня влада не роблять нічого з того, що обіцяла і вимагала перед виборами щодо підтримки української мови.

Про це в коментарі “Прямому” заявив народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Микола Княжицький.

“Соціологічні дослідження говорять про те, що більшість українців відстоюють те, що українська мова має бути державною, політики й посадовці мають спілкуватися українською мовою. Тобто жодного суспільного конфлікту з цього приводу немає. Це не дискусія всередині українського суспільства”, – сказав Княжицький.

Він зауважив, що ініціативи Зеленського, коли він скептично говорив про закон про мову під час виборчої кампанії – не знаходять жодної підтримки.

“Але, на жаль, не знаходять підтримки позитивні ініціативи Зеленського, коли він говорив, що мову треба пропагувати не лише батогом, а і пряником. В законі закладені такі можливості для створення Центру вивчення української мови, для підтримки спеціальних цільових програм щодо популяризації української мови. На жаль, уряд Зеленського і сама теперішня влада не роблять нічого з того, що обіцяла і вимагала перед виборами щодо підтримки української мови. А це звичайно ускладнить певною мірою для людей, які не знають мову виконання закону, який набиратиме чинності поступово”, – додав Княжицький.

Він нагадав, що держава мала готувати людей до вступу в силу закону про мову.

“Але влада Зеленського, як ми бачимо, не хоче цього робити. Не хоче уряд Зеленського подавати законопроєкт про мову національних меншин. А в законі прямо сказано, що протягом шести місяців з дати прийняття закону уряд повинен був подати закон про захист мов національних меншин. І “Європейська Солідарність” підтримує захист мов і національних меншин, і корінних народів, кримських татар, зокрема. А уряд нічого для цього не робить. Натомість намагається зробити все, щоб виконати забаганки агресора і знищити нашу ідентичність”, – завершив Княжицький.

Коментарі

Позначки: ,