Влада закликає львів’ян задля власної безпеки «здавати» порушників карантину поліції

Новини 01 Квітня, 2020 191

Фото: vgorode

Маруняк закликала мешканців міста телефонувати на Гарячу лінію і повідомляти про порушення

Сьогодні, 1 квітня,  в ефірі радіо «Люкс ФМ» заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк розповіла, як у місті здійснюється перевірка дотримання умов карантину та закликала мешканців телефонувати на Гарячу лінію і повідомляти про порушення.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«У кожному районі міста створені мобільні групи, які здійснюють перевірку дотримання правил карантину. Групи працюють з 16 березня і вже складено 38 протоколів на виявлених порушників. До складу групи входять представники поліції, держпродспоживслужби, управління надзвичайних ситуацій.

Найперше мобільні групи перевіряють, чи припинена діяльність тих закладів, які мають бути закриті. На превеликий жаль, є поодинокі випадки, коли такі заклади були відкриті.

Також мобільна група перевіряє дотримання правил карантину всередині магазинів, супермаркетів — тобто тих закладів, яким дозволено працювати. У цих закладах мають бути дезінфекційні засоби, продавці мають бути в масках і рукавичках, і якщо є черга, то покупці мають дотримуватися дистанції 2 м.

Також перевіряють ринки щодо дотримання умов карантину і дотримання заходів безпеки.

«Тому закликаю також львів’ян, якщо вони бачать порушення і недотримання правил і умов карантину, телефонуйте на Гарячу лінію і ми будемо оперативно реагувати. За необхідності ці звернення будемо розглядати на штабі прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції COVID-2019 у Львові”, — повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Як повідомлялося, на Львівщині поліцейські притягують до відповідальності громадян, котрі порушують умови самоізоляції.

31 березня правоохоронці склали протоколи про адміністративні правопорушення щодо двох громадян, котрі дали згоду та не виконали умов перебування на карантині – залишили визначене місце перебування під час самоізоляції.

«Повертаючись з-за кордону, громадяни дають письмові зобов’язання про те, що дотримуватимуться правил карантину та перебуватимуть чотирнадцять діб у самоізоляції. В такому зобов’язанні вони вказують адресу, за якою проживатимуть у цей період і поліцейські проводять спеціальні рейди, під час яких перевіряють як ці громадяни дотримуються умов самоізоляції, виявляють порушників та притягують їх до адміністративної відповідальності», – розповів начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Василь Віконський.

31 березня дільничні офіцери поліції Пустомитівського та Дрогобицького відділів поліції під час перевірки виявили відсутність за адресами перебування у самоізоляції двох громадян – 40-річного мешканця одного з сіл Пустомитівського району та жителя Дрогобича віком 39 років. Обидва нещодавно повернулись з-за кордону та дали письмове зобов’язання щодо виконання правил карантину, передбачених вимогами постанови Головного санітарного лікаря України МОЗ від від 21.03 2020 року та Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб».

Щодо громадян правоохоронці склали протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП.

Санкція статті передбачає покарання – штраф на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних доходів громадян (від 17000 до 34000 тис.грн.)

«Я закликаю громадян, особливо тих, хто нещодавно повернувся з-за кордону, і не має явних симптомів захворювання, проявити свідомість. Самоізоляція – це один з найбільш ефективних заходів, які зупиняють розповсюдження коронавірусу. Не наражайте на небезпеку оточуючих – перебувайте у самоізоляції за адресами, які ви самі для себе визначили та дбайте про здоров’я», – зазначив Василь Віконський.

 

 

Коментарі

Позначки: , , , , , ,