Візит Зеленського до Полтави коштував 200 тисяч гривень

Новини 18 Вересня, 2020 112

Фото: REUTERS

Проживання та харчування Зеленського і працівників ОП під час передвиборчого марафону у Полтаві коштувало майже 200 тисяч гривень

Поїздка президента України Володимира Зеленського та його команди до Полтави 1 вересня була оплачена із держбюджету й обійшлася у 193,6 тис. грн.

Про це повідомило Державне управління справами у відповідь на запит, пише “Четверта студія” з посиланням на “Полтавщину”.

Хоча візит фактично була частиною передвиборчого турне, офіційно його назвали робочою поїздкою, яка фінансувалася із загального фонду держбюджету. Зеленський у Полтаві був не сам, а у супроводі працівників Офісу Президента та Держуправління справами. Вони ж займалися і підготовкою цієї поїздки.

Загалом було витрачено 193611,9 грн, з яких:

13680 грн — ПП «Кампус плюс» (готель Palazzo);

5681,9 грн — ТОВ «Форест-релакс» (готельно-ресторанний комплекс Relax Park «Verholy»);

5919,51 грн — Держпідприємству Держуправління справами по обслуговування офіційних заходів «Гарант-сервіс».

Таким чином, Зеленський та/або його супроводжуючі провели ніч у Palazzo, де за цю суму могли зняти один найкращий номер та два «люкси» або чотири «люкси». Навряд чи команда президента ночувала б у стандартних номерах. Також частина компанії вечеряла у Верхолах.

Оскільки повного переліку витрат немає, важко проаналізувати хронологію та логіку переміщень президента і його команди. Наразі відомо про те, куди саме були витрачені тільки 25,3 тис. грн. На що пішли ще 168,3 тис. грн, поки невідомо. Припускаємо, що ця сума включає авіаперевезення до Полтави, транспортні витрати тощо.

Підтвердити або спростувати озвучені суми неможливо. Відповідні проплати на порталі публічних фінансів Є-data не відображені. Водночас згідно з даними цього ресурсу, зарплата президента Володимира Зеленського «чистими» (уже з вирахуваними податками) складає 22540 грн.

Нагадаємо, що під час партійних зборів «Слуги народу» на площі біля Полтавської ОДА організатори використали стільці, які їм безкоштовно надав Полтавський міський Будинок культури. Фактично, захід і був основною метою візиту Зеленського, але його «прикрили» презентацією Стратегії розвитку Полтавської області.

18 вересня Державне управління справами відправило нову відповідь на інформаційний запит з тим самим вихідним номером. Відповідно до неї станом на 15 вересня візит президента до Полтави коштував майже в десять разів менше — 19361,90 грн.

Коментарі

Позначки: , , ,