Від Шмигаля вимагають покарати винних за те, чому лікарі не отримали 300% надбавок

Новини 08 Травня, 2020 59

Пікет Львівської обласної прокуратури членами партії Європейська Солідарність та членами ГО Справа Громад ,фото 4studio

Прем’єр-міністр Шмигаль та міністр охорони здоров’я Степанов мають пояснити, чому досі не виконується норма закону, яка передбачає виплату медпрацівникам надбавок у 300% за боротьбу з коронавірусної інфекцією. Про це йдеться у депутатському зверненні, яке спрямували урядовцям лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент Петро Порошенко та народні депутати з фракції «ЄС», пише Четверта студія

Посадовці мають негайно вжити необхідних заходів для здійснення передбачених законом виплат, йдеться у зверненні. Винуватці у затримці виплат на всіх рівнях мають бути притягнуті до відповідальності – наполягають в «Європейській Солідарності».

«Уже  другий місяць триває фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників,  задіяних у ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19. Ця ситуація зумовлює акції протесту з боку медпрацівників, кількість та розмах яких наростає. Неефективні дії з боку органів виконавчої влади лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними і соціально вразливими. Все це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві», – йдеться у зверненні.

«Водночас, як стало відомо, МОЗ направило відповідні листи до голів обласних державних адміністрацій, щоб вони відзвітували, у розрізі кожного медичного закладу та медичних працівників, які бюджетні суми і як саме були виплачені. Вимагаємо оприлюднення отриманої інформації, і вжиття невідкладних заходів для негайного виправлення ситуації з невиконанням прийнятих парламентом України законів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної хвороби», – наполягають у «Європейській Солідарності».

«У зв’язку з гостротою соціальної проблеми, що виникла, а також керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», вимагаємо невідкладно вжити всіх передбачених законодавством України заходів щодо забезпечення раціонального, ефективного та цільового використання бюджетних коштів, призначених для протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та підвищення рівня соціального захисту медичних працівників, задіяних у ліквідації епідемії та лікуванням хворих на COVID-19», – зазначають депутати.

У зверненні «Європйська Солідарність» також просить  поінформувати про те, як виконавча влада використовує багатомільярдні суми, виділені парламентом для боротьби з епідемією.

«Європйська Солідарність» вимагає від урядовців прозвітувати про кількість коштів на казначейському рахунку, призначених для протидії поширенню коронавірусної хвороби, про здійснення виплат медичним працівникам; про кількість коштів, направлених з Державного бюджету закладам охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою і про те, як і в яких обсягах вони були виплачені; виконання закладами охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою, вимог стосовно здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам згідно з чинним законодавством.

Виконавча влада має повідомити про те, які заходи вживаються для встановлення осіб, винних у порушенні бюджетної дисципліни, розтраті та іншому нецільовому використанні бюджетних коштів, що призвели до невиплат відповідних коштів працівникам закладів охорони здоров’я, та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності, – йдеться у зверненні.

Коментарі

Позначки: , , , , ,