Ветеринарний університет у Львові під загрозою зникнення

Новини 06 Вересня, 2021 8 584

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького може припинити своє існування як ветеринарний ВНЗ.

Про це «Вголос» повідомила Алла Винярська, доцент кафедри фармакології та токсикології університету імені С. З. Ґжицького.

Жінка опублікувала на своїй сторінці в Facebook інформацію про те, що зараз у непублічний спосіб адміністрація університету готує подання про зміну його назви. Звідти пропонують прибрати згадку про ветеринарну медицину та біотехнології. За словами Алли Винярської, це може бути першим кроком до ліквідації університет та його приєднання до іншого навчального закладу.

“Від заснування цісарсько-королівської ветеринарної школи до сьогодні, наш навчальний заклад і всі хто в ньому працювали, гордо несли « ветеринарна академія», «ветеринарний інститут», «ветеринарний університет». Це наш генетичний код, це те, що вирізняє нас серед інших, це те що нас робить нами, це філософія, дух і велич”, – пише доцентка у соціальних мережах.

Від перейменування до розформування – один крок 

У коментарі для редакції «Вголос» пані Алла повідомила, що рішення про зміну назви університету без жодних пояснень чи розтлумачень один за одним голосують вченні ради різних факультетів. Після чого його зможуть винести на засідання вченої ради університету, а далі рішення вже за Міністерством освіти.

“Очевидно, ініціатива йде від керівництва університету. Я довідалась про це вчора ввечері. Сьогодні зранку на факультеті ветеринарної медицини було засідання вченої ради факультету. Як я дізналась після 15.00, всі присутні підтримали ідею перейменування одноголосно”, – розповідає Алла Винярська.

Станом на 20.00 відповідне повідомлення опублікували на сайті університет. В ньому йдеться зокрема про те, що вчена рада розгляне рішення щодо перейменування вишу. Це питання №2 у порядку денному, і доповідати по ньому особисто ректор університету  імені С. З. Ґжицького, професор й доктор ветеринарних наук Володимир Стибель.

“У 2013 році ми боролись за наш університет, як єдиний в Україні який працював без перерв з 1881 року, який є унікальним за історичною складовою.
І, коли професори факультету ветеринарної медицини кажуть: не має значення як буде називатись наш університет – болить!”, – говорить жінка.

Алла Винярська нагадала зокрема про ситуацію 2013-го року. На той момент Університет підпорядковувався не міністерству освіти, а міністерству аграрної політики. І саме тоді Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики в уряді Миколи Азарова, віддав наказ про приєднання ветеринарного університету до Львівського національного агарного університету в Дублянах.

У той час Алла Винярська була однією зі співзасновниць ГО «Комітет захисту Університету», якому вдалось відстояти існування навчального закладу.

За її словами, зараз спільнота університету ставиться вкрай чутливо до будь-яких ініціатив з перейменування, адже вони можуть стати першим кроком до зникнення найстарішого та єдиного  в Україні ветеринарного університету як окремої установи.

“Чи має право кілька професорів – членів вченої ради факультету ветеринарної медицини вирішувати долю університету, особливо в цей час об`єднання вузів, чи не повинен колектив університету вирішувати таке доленосне питання, і чи є чесною гра зі сторони адміністрації проводити таке зібрання, коли частина колективу є у відпустці, а присутні на засіданні пишуть заяву на вихід з відпустки на один день?”, – обурюється вона.

Наразі редакція «Вголос» не змогла отримати коментарі від адміністрації ветеринарного університету. Як тільки стане відома позиція керівництва навчального закладу, ми оприлюднимо її.

ІВ Четверта студія також готове опублікувати позицію університету.

Нагадаємо, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького веде свою історію від Цісарсько-королівської Ветеринарної школи, відкритої у Львові в 1881-у році.

Коментарі

Позначки: