Верховна Рада скасувала недоторканість з нардепів

Новини 03 Вересня, 2019 113

Фото: УП

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

Про це повідомляє «Українська правда».

Джерело: 1-е засідання ІІ сесії Верховної Ради ІХ скликання

Деталі: За законопроект проголосували 373 обранці.

Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.

Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради.

Історія питання:

Згідно з Конституцією, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради.

Після парламентських виборів 2014 року п’ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом 8 скликання зміни до Конституції так і не внесли.

17 жовтня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко вніс законопроект про скасування недоторканності, запропонувавши, щоб зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроект голосувала вже нова Верховна Рада.

Представниця президента у парламенті Ірина Луценко пояснювала, що Порошенко пропонував скасувати депутатську недоторканність з 2020 року тому, що саме стільки часу потрібно на внесення таких змін до Конституції.

Водночас, у парламенті була зареєстровано інший проект (№6773) авторства 158 народних депутатів, який передбачав негайне скасування недоторканності.

Згідно з процедурою, для внесення змін до Конституції, депутати мають спочатку направити законопроект у Конституційний суд для погодження.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про скасування депутатської недоторканності.

6 червня Конституційний суд визнав конституційним проект, який передбачав негайне скасування імунітету.

20 червня 2018 року Конституційний суд визнав конституційним законопроект Порошенка.

Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що хоче, щоб нардепи скасували свою недоторканність. Він також визначив законопроект свого попередника Порошенка як невідкладний.

“373 голосів – «За»!

Фракція Європейська Солідарність підтримала законопроект, тому що у цих умовах ми несемо спільну відповідальність, щоби забезпечити незалежність парламенту.

Ані мені, як п‘ятому президенту України, ані «Європейській Солідарності» нічого боятися. Ми діяли в рамках закону, і мета нашого перебування у Верховній Раді lХ скликання – рух країни до ЄС та НАТО. А це і означає верховенство права і рівність усіх перед законом!”,- зазначив на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко.

 

Коментарі

Позначки: , , ,