“Ми продовжуємо наполягати на тому, що існують можливості конструктивного вирішення питання. Про це свідчить і те, що нам вдалося підписати меморандум взаєморозуміння стосовно реалізації цього закону з Польщею і Болгарією. Ми на позитивному шляху вирішення з Румунією. І, на жаль, Угорщина – єдина країна, де ми бачимо такий серйозний супротив і неготовність до діалогу”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.
Щодо російського впливу на позицію Будапешта, віце-прем’єр бачить певну синхронізацію аргументації. “Що стосується Росії. Ми можемо говорити про те, що бачимо певне віддзеркалення російської риторики щодо цього закону в угорській аргументації. Мені б не хотілося вірити, що саме в цьому міститься слід Росії. Але якась певна синхронізація аргументації відбувається”, – наголосила вона.
Климпуш-Цинцадзе висловила надію, що, окрім позиції України, конструктивна розмова всередині Європейського Союзу допоможе спрямувати вирішення питання щодо прав національних меншин в русло конструктиву з боку Угорщини, на противагу тому, як це відбувається зараз.