В Україні знову здорожчала морква

Новини 15 Січня, 2021 127

Фото з відкритих джерел

Із настанням морозів та снігопадів пропозиція моркви із непристосованих сховищ зменшилася, ціни на овоч зросли від початку місяця на 22% – до 3,5-6 грн/кг.

Як пише “Четверта студія”, про це в коментарі AgroTimes розповів Іван Григорович, аналітик київського гуртового ринку «Столичний».

«Через морози та снігопади ускладнилася логістика моркви, – сказав він. – Зменшилася найдешевша пропозиція цього овоча, який зберігався у непристосованих сховищах. Ціна, хоч і піднялася, але на рівень просто повернення витрат фермера на вирощування та зберігання. На цьому виробники ще не зароблять».

На думку аналітика, подорожчання моркви не буде тривати довго.

«Це тимчасове підняття ціни, поки морози та снігопади заважають вивозити овочі. Як тільки дороги прочистять чи самі відтануть, ціна знизиться. Адже фермери розуміють, що моркву треба продавати, вона не залишиться в овочесховищах до пізньої весни».

За даними найбільшого гуртового ринку Західної України «Шувар», ціни на моркву перебувають на середньому рівні за останні 5 років. Станом на 15 січня найвищі вони були у 2019 році – 9 грн/кг. У 2020 та 2021 роках  –  5.20 грн/кг, у 2018 році – 4.20 грн/кг. І найнижчими вони були в 2017 році – 2.50 грн/кг.

Коментарі

Позначки: ,