Новини

В Україні залишилось 300 тисяч доз вакцини CoviShield

В Україні залишилось 300 тисяч доз COVID-вакцини CoviShield AstraZeneca, яку у Міністерстві охорони здоров’я планують використати для першого щеплення.

Про це в ефірі “Прямогозаявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише Четверта студія.

“Наразі ми маємо вакцину CoviShield AstraZeneca в Україні. Залишилося 300 тисяч доз. Ми всі ці 300 тисяч доз будемо використовувати для першого щеплення. Оскільки національна технічна група експертів, враховуючи міжнародні рекомендації і світовий досвід, подовжила термін між першим і другим щепленням вакциною AstraZeneca з чотирьох тижнів до дванадцяти”, – резюмував Ляшко.

“Тобто друге щеплення ми будемо робити на третій місяць, на 90-й день”, – додав головний санлікар.

Він зауважив, що в Україну також прибула вакцина проти коронавірусу від китайського виробника. За його словами препарат від “CoronaVac” рекомендували для щеплення мало мобільних людей похилого віку.

“Паралельно з цим в Україну вже прийшла перша партія вакцини від китайського виробника – це CoronaVac від компанії Sinovac, яка наразі проходить лабораторний контроль. І вона також буде використовуватися на території України”, – розповів Віктор Ляшко.

Він додав, що Україна законтрактувала майже два мільйони доз китайської вакцини проти коронавірусу, тож в пріоритеті використання препарату “CoronaVac”.

“В першу чергу цю вакцину – вона однодозна, тобто вона два рази повинна вводитися, але вона у флакончиках з однією дозою, – ми хочемо її використати і рекомендували використовувати саме для вакцинації мало мобільних людей похилого віку”, – зауважив санітарний лікар.

“В подальшому ми очікуємо наступні поставки цієї вакцини, оскільки законтрактовано її 1,9 мільйона доз вакцин”, – зазначив Віктор Ляшко.

Він також розповів,  що Україна очікує 1,5 мільйона вакцини CoviShield AstraZeneca законтрактованих безпосередньо державою. Крім того, очікується COVID-вакцина в рамках в рамках механізму COVAX.

“Також буде додаткова поставка вакцини CoviShield AstraZeneca, якої законтрактовано 2 мільйони: 500 тисяч ми отримали, 1,5 мільйона очікуємо. І ми очікуємо поставки вакцини Pfizer і вакцини AstraZeneca в рамках механізму COVAX.Наразі ми вже завершуємо останні технічні деталі, і найближчим часом ця вакцина також прийде в Україну”, – резюмував Ляшко.

“Подальші поставки вакцин, я думаю, ми озвучимо, як тільки буде чітко відомо, коли вони будуть надходити в Україну”, – підкреслив головний санітарний лікар країни.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Львівщина прощається із захисниками

Вічна памʼять

12 години тому

Львівщина прощається із захисником

Вічна памʼять

12 години тому

У Раді переймаються відтоком українців за кордон

У Раді уже не приховують глибоких проблем: які рішення працюють проти України та українців

20 години тому

Генпрокурор візьме під особистий контроль справу про незаконні премії Садового

СПРАВУ ПРО НЕЗАКОННІ ПРЕМІЇ ГОЛОВИ МІСТА ЛЬВОВА АНДРІЯ САДОВОГО ВІЗЬМЕ ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР

21 годину тому

У Львові зранку не курсують трамваї

На Княгині Ольги

21 годину тому