Українцям заборонять лаятись у громадських місцях: нардеп пояснив причину (ВІДЕО)

Новини 04 Травня, 2022 139

Законопроєкт передбачає підвищення штрафу за дрібне хуліганство – від 170 до 510 гривень, а також впроваджує покарання за повторне таке правопорушення протягом року – 510-850 гривень

Рада підвищує штрафи за нецензурну лайку в громадських місцях.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ТСН.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту честі і гідності громадян та працівників правоохоронних органів (№5050-1).

Законопроєктом встановлюється, що дрібне хуліганство, тобто публічна нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок або спокій громадян, – тягне за собою накладення штрафу від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 10 діб.

У чинному законодавстві йдеться про штраф від 51 до 119 грн. Водночас наразі йдеться про громадські роботи на строк від 40 до 60 годин та адмінарешт на строк до 15 діб.

Серед іншого, пропонується встановити відповідальність за образу поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Так, публічна образа поліцейського при виконанні ним службових обов`язків або члена громадського формування з охорони громадського порядку і держкордону, військовослужбовця у зв`язку з їхньою участю в охороні громадського порядку – тягне за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин.

Як пише нардеп від ВО “Батьківщина” Михайло Цимбалюк, під час засідання Верховної Ради України у першому читанні підтримали законопроєкт № 5050-1, який посилює відповідальність за дрібне хуліганство та образу правоохоронців під час виконання службових обов’язків. Що важливо у проекті Закону прописані й норми щодо членів добровольчих батальйонів, територіальної оборони.

“Законопроєкт передбачає підвищення штрафу за дрібне хуліганство – від 170 до 510 гривень, а також впроваджує покарання за повторне таке правопорушення протягом року – 510-850 гривень.

Крім того, Кодекс про адміністративні правопорушення доповнять нормою, яка передбачає покарання за образу правоохоронців. Зараз така відповідальність чітко не визначена.

Команда ВО “Батьківщина” під час підготовки проекту Закону подасть декілька правок, які суттєво удосконалять цю законодавчу ініціативу”, – написав Цимбалюк.

У коментарях на критику нардеп повідомив, що автором цього законопроекту є “слуги”.

“Це типовий популізм притаманний популістичній партії……..нормальна партія – розробляє нормальні закони. Для початку, потрібно прописати відповідальність за хамську поведінку правоохоронців, відповідальність за неправомірне застосування сили, за вимагання хабарів та фальсифікацію речових доказів. А вже потім ось цей популізм”, – пишуть нардепу на його сторінку у Фейсбуці.

У відповідь Михайло Цимбалюк пояснив: “Автор цього законопроекту зі “слуг”, а наша команда його підтримала, бо він стосується й захисту гідності тих, хто в добровольчих батальйонах, теробороні. Так, тема, яку Ви зачепили досить глобальна і серйозна – її також потрібно врегульовувати на законодавчому рівні”.

Коментарі

Позначки: , , ,