Учителів, що працюють в НВК, обіцяють не звільняти

Новини 31 Жовтня, 2017 210

Ілюстративне фото

З вересня набув чинності новий Закон України. Відповідно до нього усі навчально-виховні комплекси ліквідують.

“У нашому місті є навчально-виховні комплекси, які працюють. Таких є 7. Минулого тижня було проведено перші зустрічі, наради із керівниками НВК і також із керівниками найближчих шкіл для того, щоб обговорити процес, як ми рухаємося далі, яким чином ми повинні працювати, бо такої структури, як НВК, вже не буде існувати. Рішення на сьогоднішній день ще не прийнято. Відбулися певні обговорення, з одними керівниками ми зустрічалися, будемо зустрічатися із керівниками інших навчальних закладів для того, щоби прийняти правильне рішення – безболісне для усіх учасників навчально-виховного процесу.Як повідомили в управлінні освіти Львівської міської ради, навчально-виховні комплекси реформують у дошкільні навчальні заклади, а поблизу буде створено школу або діти ходитимуть у найближчі навчальні заклади”, – пояснила керівник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Наскільки відомо, НВК перетворюється на дошкільний навчальний заклад, і буде створено школу або діти будуть навчатися у найближчому навчальному закладі, який розташований біля НВК.

“Усі вчителі будуть працевлаштовані. Тобто, якщо це будуть діти найближчої школи, то ці вчителі автоматично стають вчителями цієї школи. НВК утворилися у тих приміщеннях, де колись функціонували садочки. У зв’язку з тим, що кількість дітей в садочках значно зменшилася, вони були не заповненими, тому в той період владою було прийнято рішення про те, що там повинна функціонувати частково і школа, щоб приміщення не було порожнім. І тому на сьогодні вони ще залишилися. Але новий Закон України «Про освіту» не передбачає такого типу навчального закладу», – розповіла Зоряна Довганик.

Нагадаємо, з вересня 2017 року вступив у дію новий Закон України «Про освіту». Зокрема, було внесено зміни до 9 статті Закону України «Про загальну середню освіту», якою передбачаються певні типи навчальних закладів. Це початкова школа, гімназія і ліцей. Такого типу, як навчально-виховний комплекс, в законі не прописано.

 

Коментарі

Позначки: ,