У Зеленського провалів більше, ніж перемог, – SOCIS

Новини 06 Червня, 2020 111
Володимир Зеленський. Фото: відкриті джерела.

Володимир Зеленський. Фото: відкриті джерела.

Більше половини (56,1%) населення вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку. Дедалі більше українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію президента Зеленського, а не Уряду.

Як пише “Четверта студія” з посиланням на 5 канал, про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного 22 по 29 травня Центром SOCIS.

“Так, у травні на Президента ключову відповідальність покладає більша частина населення (28,6%), а Уряд України на другому місці – (21,9%). У березні ж відповідні показники складали 35,5% (Уряд) та 31,4% (Президент)”, – йдеться у повідомленні соціологів.

Більше половини (56,1%) населення вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку.

Перший рік роботи Володимира Зеленського на посаді Президента оцінюється досить критично. Порівняно з вереснем минулого року суттєво зросли негативні відчуття: розчарування (з 7% до 28,8%), відчай (з 2,8% до 6,2%), апатія (з 1,9% до 3,7%). Натомість на 17% зменшився рівень надії (з 45,5% у вересні минулого року до 28,5% у травні цього року).

Удвічі збільшилася частка респондентів, які вважають, що виборці зробили неправильний вибір, проголосувавши за Володимира Зеленського (з 14,2% до 29,2%).

Більша частина опитаних вважає, що провалів у Володимира Зеленського було більше, аніж перемог. З вересня кількість таких респондентів збільшилася майже втричі (з 13,9% до 37,9%).

Виконання Зеленським передвиборчих обіцянок за п’ятибальною шкалою переважно оцінюють на “1” (“зовсім не виконано”). Виконання обов’язків Головнокомандуючого оцінили в середньому на 2,5, а представництво України на міжнародній арені – середня оцінка 2,8.

При цьому половина населення (51,3%) все ще вірить в те, що президентство Володимира Зеленського буде для країни успішним, однак кількість оптимістів з вересня минулого року впала майже на чверть (у вересні складала 74,7%).

Дослідження проведене з 22 по 29 травня методом телефонного опитування (CATI) з використанням планшетів. Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та  непідконтрольних територій на Сході України). Обсяг вибірки 2000 респондентів.

Коментарі

Позначки: , ,