У центрі Львова цигани грабують перехожих (ВІДЕО, ФОТО)

Новини 22 Червня, 2020 14 030

Фото: ФБ/Варта 1

Група ромів мешкає у міському парку

У Львові особи ромської національності скоїли пограбування.

Як пише “Четверта студія” про це повідомляє на сторінці спільноти “Варта 1” у ФБ Oleh Yeliseiev.

“Пограбування дівчини у центрі Львова. Як суспільство вважає ,хто у цьому винні? Особисто вважаю: самі львів’яни винні у пограбуванні циганами своїх же дітей, жінок. На моїх очах пограбували дівчину,почав переслідування,викликав поліцію. Після кожного кута будинку приходилось наздоганяти,вони втікали… На жаль ,тільки один хлопчина допоміг у затримані. Мав змогу тільки блокувати та чекати поліцію,такі у нас закони”,- зазначається у дописі під відео та фото з місця події.

Як повідомила на сторінці «Варта 1» у ФБ  Galina Kononenko,«в парку біля костелу, навпроти дитячого майданчика (площа Степана Бандери) цигани і безхатченки зробили собі домівки, розпивають спиртні напої, пристають до людей, ночують…….. Хочу спитати? Де наша поліція?».

Довідково. Цигани, (в офіційних документах також вживається назва роми) — група народів індійського походження, що проживає у багатьох країнах світу — в Європі, Близькому та Середньому Сході, Північній Африці та в країнах обох Америк (переважно в Латинській).

Українська історична назва народу «цигани» походить від середньогрецького ἀτσίγγανοι (atsinganoi, лат. adsincani) або ἀθίγγανοι (athinganoi[en]) — назви однієї з візантійських єретичних сект (буквально «недото́ркані»), з якою з часом почали його ототожнювати. У письмових візантійських джерелах як етнонім він вперше згадується у ХІІІ столітті. Саме від цього кореня пішла ціла група схожих екзоетнонімів у слов’янських та германських мовах: білоруський цыгане, болгарській цигани, боснійський cigani, словацький cigáni, хорватський cigani, чеський cikáni, македонський цигани, пол. cyganie, рос. цыгане, сербський цигани, словенський cigáni.

Самоназва «рома́» походить від грец. ρωμαίοι, «ромеі» — «ромеї», «піддані Римської (Візантійської) імперії». Саме біженцями з Візантії, землі якої в цей час захоплювали турки, були (і представлялися) перші цигани, що з’явилися у Західній Європі у XV сторіччі.

Схожу етимологію мають й інші назви циганів/ромів, що походять від етнохороніму «єгиптяни»  англ. gypsies від англ. egyptians, ісп. gitanos від ісп. egiptanos, фр. gitans, угор. fáraók népe — дослівно «фараонове плем’я»), — адже частина циган називала себе християнськими біженцями з Єгипту або «малого Єгипту», під яким за деякими версіями розумівся Пелопоннес.

Опубліковано Oleh Yeliseiev Четвер, 18 червня 2020 р.

Коментарі

Позначки: , , , , ,