У Шарм-ель-Шейху акула відкусила руку 12-річному туристу з України (ВІДЕО)

Новини 27 Жовтня, 2020 9 327

Фото ілюстративне з відкритих джере

Також постраждали мати дитини та інструктор

У Єгипті під час снорклінгу на відпочинку від нападу акули серйозно постраждала українська родина. Дванадцятирічний хлопчик досі в реанімації, він переніс одну операцію, завтра друга, поранену руку врятувати не вдалося.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє  Державне агентство розвитку туризму України.

«На жаль, це не перший випадок, коли попри застереження туроператорів та заборони, відпочиваючі за межами готелю купують у місцевих екстремальні тури. Вони навіть не знають, що для цього потрібний окремий страховий поліс.

Зараз лікування взяв на себе уряд Єгипту, надається вся необхідна медична допомога. Посольство України на зв’язку з рідними постраждалих», – зазначається у повідомленні.

Як повідомляє  Turprofi, у неділю 25 жовтня під час відпочинку в Шарм-ель-Шейху сім’я туристів постраждала від акули. Це відбулося під час занурення на території заповіднику «Рас Мохаммед», де зупинка екскурсійних яхт заборонена. Матір та її 12-річного сина покусала акула. Травми також отримав інструктор, який проводив екскурсію.

За наданою приймаючою стороною інформацією, туристи придбали у третіх осіб (не у туроператора чи його партнерів) послугу занурення з аквалангом з екскурсійних яхт. Згідно з інформацією з відкритих джерел, починаючи з 1 листопада 2019 року такі послуги заборонені на курортах Синаю з метою збереження підводної екосистеми.

Спочатку туристи звернулися до гіда у готелі щодо придбання такої екскурсії. Їм відмовили та попередили, що уряд Єгипту заборонив дайвінг з плавальних засобів. Після цього туристи вирішили придбати таку послугу у третіх осіб поза межами готелю, в якому відпочивали.

Як пише Mzungu Msafiri,  поблизу Шарм-ель-Шейха сталась трагедія з двома нашими співвітчизниками. Туристи з України плавали з маскою та трубкою в забороненому для таких занять місці (згідно інших джерел, здійснювали ознайомче занурення з аквалангом, не будучи сертифікованими дайверами) і були атаковані пелагічною (океанічною) акулою. 14-річний хлопчик втратив ногу і частину стегна. Його мати була поранена, але без каліцтва. Обоє в лікарні. Стан матері стабільний, за життя хлопчика боряться. (upd: керівництво госпіталя сповістило, що втрати кінцівки у дитини немає)

Ось що відомо наразі:

  1. Рік тому на південному Синаї були заборонені будь-які занурення несертифікованих дайверів і снорклерів (плавання з маскою і трубкою) з човнів.
  1. Крім того, є перелік дайв сайтів, де снорклінг був заборонений завжди. В цей список входить, зокрема Shark and Yolanda Reef в заповіднику Ras Mohammed поблизу Шарма, де і сталась трагедія.
  2. В порушення заборони на занурення на рифі Shark and Yolanda та в порушення заборони на занурення снорклерів та інтро-дайверів з човнів, деякі туроператори продовжують возити на цей риф туристів.
  3. В цей раз обхід заборон виявився трагічним. На туристів, які займались снорклінгом напала 3-метрова акула. Судячи з одного з джерел – це або акула Мако, або океанічна білопіра акула, які рідко приходять до континентальних рифів, але іноді зустрічаються на рифах в відкритому морі. На відміну від рифових акул пелагічні акули (зокрема Мако та океанічна білопіра), іноді проявляють неспровоковану агресію. Саме тому, сайти, де вони водяться дозволено відвідувати лише сертифікованим дайверам, у супроводі гідів, які мають у себе захист проти акул та спеціально навчені протиакулючому захисту. Крім того, самих дайверів інструктують про правила поведінки. При появі акули – збиватись у групу, займати вертикальне положення в воді, притискатись до стінки рифу. Зрозуміло, що снорклери не можуть фізично побачити акулу під водою, не говорячи про виконання правильних дій при її появі.
  4. Вчорашня акула напала на групу снорклерів, які плавали з човна на Shark and Yolanda Reef. Спочатку на дорослого чоловіка, який відбився ластою. Потім вона напала на 14-річного хлопчика і відкусила йому ногу та шматок стегна нижче сідниць. Мати і гід кинулись на допомогу, акула атакувала і їх, але там травми менш серйозні.
  5. Хлопчик у важкому стані в лікарні. Мама і гід в стабільному стані теж в лікарні.
  6. Допуска до палат немає, все охороняє поліція.

Судячи з усього – 90% вини в ситуації на місцевому туроператорі, якого туристи знайшли на вулиці, та гіді, які в обхід всіх забороно вивезли туристів на снорклінг. 10% провини на матері, яка полізла плавати на рифі з назвою “акулячий”, навіть не подумавши загуглити чому він так називається. Не виключаю можливості також, що туристи знали про заборону, але уломали гіда покупатись у відкритому морі (upd. цю версію підтвердив український туроператор. Туристам відмовили в такій екскурсії в готелі, розказавши про заборону. Вони знайшли біль сговорчіву контору на вулиці).

Коментарі

Позначки: , , , , ,