У Садового знову “наїхали” на “Ірокс”

Новини 30 Вересня, 2019 75

Андрій Садовий. Фото: Depo.ua

Мерія закликає мешканців не купувати квартири у компанії-забудовника «Ірокс»

Мерія вчергове застерігає мешканців від придбання квартир у недобросовісних забудовників. Зокрема, йдеться про об’єкти на вул. Шевченка, 418, де компанія-забудовник «Ірокс» веде будівництво двох суміжних об’єктів без жодних належних дозволів. Зазначимо, що на рахунку «Ірокса» вже є низка незаконних забудов у Львові. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Встановлено факт будівництва двох суміжних об’єктів на вул. Шевченка, 418. Зараз один із них — на етапі 4-го поверху, інший, що знаходиться майже під самою колією, — на початковій стадії: є обгороджена територія, завезені плити, стоять техніка та крани. Йдеться про самовільно захоплену земельну ділянку, орієнтовною площею майже 0,5 га, яка не входить у межі документів, які має „Ірокс“ на землекористування, та належить до земель міста. Окрім того, частина цієї земельної ділянки знаходиться в межах „червоних“ ліній. Львівська міська рада не видавала на неї жодних документів, а виконавчий комітет — жодних рішень щодо видачі містобудівних умов та обмежень на проектування будівництва», — зазначив керівник юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно- будівельного контролю м. Львова Святослав Кіндратів.

За його словами, жодних паспортів об’єктів та жодної інформації в реєстрі за цим фактом також немає. Інспекція ДАБК ще в 2016 році виходила на перевірку цих об’єктів. Однак, посадових осіб не допустили. Натомість, надано розрахунок, що це об’єкт класу наслідків СС3, який у компетенції держави. Інспекція судилася з «Іроксом» упродовж 3 років, у межах судової справи була проведена експертиза, яка підтвердила, що це таки СС3. Натомість, обласна ДАБІ не змогла надати чіткої інформації щодо того, чи є дозволи в компанії-забудовника, чи ні.

Він також додав, що ще минулої п’ятниці були підписані відповідні листи до прокуратури. А відтак, Інспекція спільно з обласною ДАБІ планують спільну перевірку цього об’єкта.

«Йдеться про загороджену ділянку, на якій триває будівництво. Вона становить близько 45 соток земельної ділянки, із них фактично 28 соток — земельна ділянка у межах „червоних“ ліній. Земля жодному будівельнику не відводилась, жодні документи на це не оформлювались. Окрім того, як ми знаємо, жодних дозвільних документів також не видавалося. А найголовніше — те, що тут є „червона“ лінія і, фактично, перспективна дорога, на якій триває будівництво», — зазначила заступниця начальника управління земельних ресурсів ЛМР Ельвіра Колос.

«Після того, як всі долучились до висвітлення недобросовісної діяльності цього забудовника у ЗМІ, компанія змінила тактику. Зараз продаж об’єктів „Ірокса“, відбувається через нові назви, нових людей та модифіковані договори», — застерігає виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.

Нагадаємо, раніше міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення виконавчим органам міськради скерувати звернення генеральному прокурору, надавши інформацію про вчинення злочину на території міста за всіма об’єктами компанії «Ірокс».

Відомо, що мешканці довколишніх будинків на вул. Шевченка також перебувають у процесі судових справ із забудовником та готові доєднатись до позовів міської ради.

Зазначимо, аби вберегтися від придбання квартир у забудовників, які ведуть незаконну діяльність, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Коментарі

Позначки: ,