У російському Челябінську радіоактивна катастрофа

Новини 26 Листопада, 2017 131

Фото: Facebook Лізи Богуцької

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) ще 9 листопада заявив, що зафіксував радіоактивну хмару над Європою

“Два мільйони осіб у Челябінській області (Росія) отримали смертельні дози рутенію-106 і приречені на смерть. Челябінськ блоковано постами і бронетехнікою, виїхати з міста неможливо.

Радіоактивна хмара стоїть досі. Люди задихаються. У п’ятницю хмара рушила на Татарстан”. Про це пише на своїй сторінці у Facebook відома публіцистка Ліза Богуцька.

Нагадаємо, Російська Федеральна служба з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища (Росгідромет) опублікувала дані, що свідчать про «екстремально високий» рівень радіаційного забруднення поблизу ядерного комбінату «Маяк» у місті Озерське Челябінської області, що на Південному Уралі.

Раніше державна корпорація «Росатом», якій належить комбінат, заперечувала повідомлення про аварію на підприємстві.

З проханням надати відомості про радіаційну обстановку на території Росії звернулося до Росгідромету російське відділення “Грінпіс”. У відповіді фахівці охарактеризували рівень радіаційного забруднення в стокілометрової зоні навколо підприємства як “високий” і “екстремально високий”. У відомстві також підтвердили, що в період з 25 вересня по 6 жовтня “виникли умови для активного перенесення повітряних мас і забруднюючих речовин з території Південного Уралу і південного Сибіру в район Середземномор’я і потім на північ Європи”.

Блокпости на виїздах з Челябінська. Фото: kavkazcenter.com

Комбінат «Маяк» є одним з найбільших російських підприємств з переробки радіоактивних матеріалів. Він був заснований у 1948 році.

Черги на виїздах з Челябінська. Фото: kavkazcenter.com

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) 9 листопада заявив, що зафіксував радіоактивну хмару над Європою. Експерти інституту заявили, що це може свідчити про аварію з витоком радіації на ядерному об’єкті в Росії чи Казахстані наприкінці вересня. Раніше радіоактивну хмару над Європою зафіксували і вчені з Німеччини. Вони також вказували на південь Уралу як імовірне джерело викиду радіоактивної речовини рутеній-106.

Бронетехніка і війська блокували виїзди з радіоактивної зони. Фото: kavkazcenter.com

Рутеній-106 – це радіонуклід, який є продуктом розщеплення атомів у ядерному реакторі. Через короткий період напіврозпаду, близько року, рутеній-106 використовується в медицині. Французький інститут вказав, що витік не спричинив жодного впливу на здоров’я людей чи навколишнє середовище в Європі.

Водночас, згідно з оцінкою IRSN, початкова кількість речовини була значною, і якщо б аварія такого масштабу відбулася у Франції, це вимагало б евакуації всіх людей у радіусі кількох кілометрів від місця аварії.

Коментарі

Позначки: , ,