У прокуратурі назвали посадовців винних у вибуху на шахті «Степова»

Новини 01 Червня, 2018 68

Фото з відкритих джерел

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок якого загинули працівники шахта «Степова» ДП «Львіввугілля».

Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, згідно висновку комісійної судової гірничо-технічної експертизи встановлено, що причинами нещасного випадку стали –  незадовільний технічний стан вентиляційної споруди в монтажному штреку, незабезпечення належної роботи вентиляційного обладнання дільниці шахти та погана робота електромеханічного обладнання. Сукупність цих обставин призвели до скупчення метаноповітряної вибухонебезпечної суміші та її подальшого вибуху.

«Також встановлено, що у причинно-наслідковому зв’язку із вибухом є і дії керівників підрозділів підприємства, зокрема, виконувачів обов’язків заступника директора з охорони праці, начальників дільниць, гірничих майстрів. Відтак, упродовж грудня 2017 – березня 2018 років 6 особам з числа керівного складу, у тому числі, заступнику директора з охорони праці, виконувачу обов’язків директора підприємства, вручено письмові повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою)», – повідомляє прокуратура області.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Сокальського районного суду Львівської області для розгляду по суті.

2 березня 2017 року, о 12:45, на глибині 550 метрів стався вибух газу метану в 119 конвеєрному штреку шахти «Степова» ДП «Львіввугілля», внаслідок чого відбувся обвал породи. На момент вибуху в шахті перебувало 172 особи, з них на аварійній ділянці – 34 гірники. Того дня 8 осіб загинуло, а 26 отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості.

Коментарі

Позначки: ,