У Мінську мирних переговорів по Донбасу більше бути не може, – Геращенко

Новини 14 Серпня, 2020 565
Між Рабіновичем і Геращенко сталася перепалка через мову. Фото: 5 Канал.

Білорусь після жорстких розгонів протестуючих не може бути майданчиком для проведення мирних переговорів по Донбасу.

Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях 2014-2019 роках Ірина Геращенко на своїй сторінці в мережі Facebook, повідомляє “Четверта студія” з посиланням на прес-службу “ЄС”.

Вона, зокрема, розповіла подробиці переговорів у рамках ТКГ.

«В Мінську, коли приїжджали на засідання ТКГ, нас зустрічали представники МЗС республіки і не тільки МЗС. Готель «Президентський» був нашпигований людьми специфічної зовнішності. Ми завжди знали, що всі наші розмови там пишуться. І передаються ФСБ. Але серед цих спостерігачів/наглядачів були різні люди. Якось один з них, зустрічаючи нас в аеропорту, мимохідь прошепотів: «Пару годин тому прилетіли Захарченко і Плотницький, їх зустрічало російське посольство. А ще ваша Надя Савченко приїхала. Вона з вами сьогодні буде?» Мене тоді дуже здивувала ця інформація, я відразу доповіла її Леоніду Даниловичу Кучмі, й негайно зателефонувала Президенту Порошенку. Й досі згадую того хлопця , одного з приставлених до нас для збору інформації, який , як виявилося, нам таємно співчував і співпереживав. Він ризикував, передаючи мені інфу про сепаратні переговори Савченко з ватажками бойовиків, які ніколи не брали участі в роботі мінських груп. Тоді я вперше зрозуміла і повірила, що навіть серед службістів там є різні люди», – повідомила вона.

«Останні півроку, за моєю інформацією, ТКГ відбувається в скайп – режимі через COVID. Тому нашій делегації формально не треба летіти до білоруської столиці. Але символізм назви групи, прив’язка до Мінська залишається. Й перед українською владою гостро постало питання – як з цим бути. Свого часу, коли Білорусь систематично голосувала проти всіх резолюцій ООН по Криму, порушенням прав людини на окупованих територіях, я як Уповноважена Президента з мирного врегулювання, публічно піднімала питання про заангажовану позицію країни, де проходять мирні переговори, підігрування РФ в міжнародних інституціях, а не нейтральність. Й необхідність зміни місця переговорного майданчику», – додала Геращенко.

«Сьогодні очевидно, що прийшов час – українська влада має підняти питання в ОБСЄ, в Нормандському форматі про зміну майданчику для мирних переговорів. В омитому кров’ю Мінську їх більше бути не може», – підсумувала Ірина Геращенко.

Коментарі

Позначки: , , ,