У листопаді побачимо яскравий зорепад

Новини 04 Листопада, 2017 165

Ілюстративне фото

Метеорний дощ досягне пікових значень орієнтовно 16-17 листопада

Один з найяскравіших зорепадів – Леоніди – можна буде побачити з 14 по 21 листопада. Метеорний дощ досягне пікових значень орієнтовно 16-17 листопада, пише Тиждень з посиланням на The Telegraph.

“Увечері (17 листопада – ред.) метеоритний дощ Леоніди досягне свого піку, і краща активність очікується в години до світанку 18 листопада”, – йдеться у публікації.

Цей зорепад вважається найшвидшим. Частинки пилу з комети 55Р/Temple-Tuttle потрапляють в атмосферу Землі зі швидкістю 159 тис. миль/год.

Цей зорепад з’являється щороку в середині листопада, коли Земля проходить крізь потік пилових частинок, що летять по орбіті породила їх комети Темпеля-Туттля. Назву “Леоніди” він отримав тому, що його радіант – точка на небі, з якої з точки зору спостерігача “падають” метеори – знаходиться в сузір’ї Лева.

Нагадаємо, цього року земляни зможуть спостерігати ще три метеорних дощі: метеорний потік Оріоніди (пік 2-7 листопада), метеорний потік Леоніди (пік 14-21 листопада) і метеорний потік Гемініди (пік 4-17 грудня).

Ілюстрація: nation.com.pk

Коментарі

Позначки: ,