У Львові зазвучать хіти українського фанку в супроводі лекції Альберта Цукренка

Новини 18 Липня, 2023 117

У Львові зазвучать хіти українського фанку в супроводі лекції Альберта Цукренка

Мандруйте в часі під ритми фанк-тастичної музики! Після аншлагу та захоплених відгуків публіки у Києві, 6 серпня о 19:00 у Будинку офіцерів у Львові (вул. Театральна, 22) відбудеться лекція-концерт «Old School Ukrainian Funk» за участі шоумена Альберта Цукренка і гурту МОВА, повідомили організатори VINIL Concert agency, пише Четверта студія.

Це мультимедійний триб’ют-проєкт, що містить кавер-композиції на українські фанк-пісні 1970-х і естрадні хіти 1960–80-х років у виконанні гурту МОВА, та лекцію-перформанс дослідника української естрадної пісні, музиканта і шоумена Альберта Цукренка («Хамерман Знищує Віруси»).

Old School Ukrainian Funk відроджує цілий пласт української попмузики 60–80-х років, зокрема фанку 70-х, яка була свідомо придушена за часів СРСР і забута після його розпаду. В умовах тоталітаризму українські фанк-пісні не могли мати справжнього фірмового звучання, властивого цьому стилю. Та попри це, вони були на піку тогочасних світових тенденцій і заразом мали свій неповторний колорит. Віталій Бардецький, музичний журналіст і продюсер, назвав цей феномен «вусатим фанком» і зняв про нього однойменний документальний фільм.

«Ідея проєкту з’явилася влітку минулого року. Музикант Андрій Литвинок, тепер — учасник МОВИ, вражений фільмом, поділився своїми відкриттями, адже відчув у фанк-музиці неабиякий потенціал. Згодом довкола ідеї сформувалася команда однодумців, яку захопив процес дослідження і відродження цієї самобутньої культури. Тиктор упродовж майже двох років прагне налагоджувати містки між культурою України різних епох і регіонів, і тут стався ідеальний метч», — Мар’яна Хемій, головна редакторка і співзасновниця Тиктор медіа, продюсерка проєкту.

«Нова хвиля зацікавлення українською естрадою збурилася кілька років тому, після виходу документального фільму “Вусатий фанк”. Саме він надихнув мене створити телеграм-канал ПЛАЙ, де я розповідаю про наших забутих естрадних героїв та їхню музику. А з початком повномасштабної війни українська музика 60–80-х привертає ще більше уваги вітчизняних меломанів, які відкривають і перевідкривають її для себе.

Донедавна на сучасній українській сцені естрадні шлягери звучали рідко. Наприкінці минулого року відроджувати їхнє звучання в новій якості взявся гурт МОВА. А тепер до музикантів приєднається ексцентричний Альберт Цукренко — учасник гурту “Хамерман Знищує Віруси” та музичний критик, який проллє світло на історію появи на світ естрадних суперхітів. Знаймо і цінуймо свій музичний олдскул!», — Філ Пухарєв, музичний оглядач, автор телеграм-каналу ПЛАЙ і проєкту «Плейлист української естради» на Тиктор медіа.

Київський гурт МОВА виконає шедеври тієї епохи в оригінальному звучанні та несподіваних власних аранжуваннях. Шоумен Альберт Цукренко розповість про найпопулярніші хіти української естради 1970-х, а також про історичний і музичний контекст, у якому їх створювали. Гості почують як про «Намалюй мені ніч», що в усіх на слуху і підкорила мільйони сердець у TikTok, так і про пісні, нова хвиля зацікавлення якими ще попереду, — «Коло млина калина», «Зачекай», «Дівчино мила».

«Дивлячись старі кінокадри з виступами артистів пізнього совка, я бачу невидимі кайдани, що стримують і знерухомлюють їх. На горлі стоїть важкий чобіт тоталітаризму. Усе знерухомлене — фанк чи то у стійці “Струнко!”, чи в позі мерця у труні. Та навіть попри знерухомленість і офіціоз ми чуємо, як десь ізсередини до нас доноситься щось тепле і справжнє. Годі й уявити, у яких умовах творилася ця історія і як глибоко занурювалися її творці у матеріал, часто фольклорний, і ставили його на сучасні танцювальні рейки.

Я маю мрію — зняти чобіт із горла цих пісень, звільнити їх, наповнити ці вітрила новим повітрям, хай навіть заднім числом, але випустити їх на волю. Якби я не був музикантом, то, вочевидь, став би археологом, розкопував би древні артефакти. Надихався б і дивувався. Торкався б до речей, що їх виробили мої давні або не дуже пращури.

У цьому проєкті мені пощастило об’єднати музику й археологію в одне. Відчуваю себе не тільки музикантом, а ще й науковцем, що піднімає скарб із глибин на світ Божий, під подивовані й захоплені вигуки сучасників», — Андрій Литвинок, барабанник гурту МОВА, музичний оглядач Тиктор медіа.

Альберт Цукренко — журналіст, редактор, ведучий теле- і радіопрограм, автор телепрограми «Альберт» на каналі «Громадське ТБ» і рубрики «Бальзам на душу», сценарист шоу «Люта українізація», учасник гурту «Хамерман Знищує Віруси».

МОВА — гурт, що виконує українські ретро-хіти 60–80-х років. Фанк, свінг, босанова, танго — пісні саме цих стилів супроводжували життя українців XX століття. МОВА повертає їм життя і впізнаваність, додаючи сучасних інструментів і свободи у звучанні.

Коментарі

Позначки: