У Львові відзначать День кримськотатарського прапора

Новини 25 Червня, 2022 23

Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбудеться за участю громади кримських татар, всіх небайдужих, а також представників влади

26 червня кримські татари відзначають День національного прапора. З цієї нагоди у Львові на флагштоці перед будівлею міської Ратуші об 11:00 піднімуть кримськотатарський прапор, аби підтримати корінний народ Криму і нагадати, що Крим – це Україна.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбудеться за участю громади кримських татар, всіх небайдужих, а також представників влади.

Як розповів виконувач обов’язків муфтія Духовного управління мусульман «Умма», кримський татарин Мурат Сулейманов, прапор для його народу це особливий символ.

«Для мене – як для кримського татарина, для мусульманина, прапор найперше символізує любов до свого народу. Мудрого та стійкого. Якщо ми будемо читати історію нашого народу, то прийдемо до важливих для кримських татар речей. Тож той мінімум, який можемо зробити задля вшанування наших предків, це пошанування нашого прапору. Він є символом того, що ми повинні бути справедливими до кожної людини. Тому маємо шанувати це, говорити про це, казати, що ми є кримські татари.

Мені як імаму, дуже хотілося б бути у Криму, але зараз це дуже важко і небезпечно. Бо знаємо і про репресії кримськотатарського народу. Тому наш прапор – це пам’ять про те, що ми з Криму, що ми завжди будемо з ним і завжди будемо любити свій народ», – зазначив Мурат Сулейманов.

До слова, традиція відзначати День кримськотатарського прапора уже стала щорічною. Це спосіб пам’ятати й нагадувати іншим, що Крим – це Україна.

Коментарі

Позначки: ,