У Львові відкрили збір на обладнання для виходжування передчасно народжених діток

Новини 20 Листопада, 2024 16

Допоможіть

Аби ще якісніше і швидше надавати всю необхідну допомогу дітям, які народилися передчасно, у Львові відкрили збір на обладнання для виходжування «поспішайок». Долучитися до нього може кожен охочий на благодійній платформі dobro.ua.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Щороку спеціалісти дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова виходжують понад 300 діток, які народилися передчасно. Команда центру неонатології допомагає цим крихіткам зʼявитися на світ, навчитися самостійно дихати і їсти та побороти можливі ускладнення, що притаманні недоношених діткам.

41-річна Марія Хомечко з міста Новояворівськ, що на Львівщині. Своїх первістків – трійню хлопчиків, жінка народила взимку 2022 року, за 3 дні до початку повномасштабного вторгнення росіян. Її малюки зʼявились на світ передчасно – на 32-му тижні вагітності. Через численні ускладнення діти потрапили до реанімації, де один із синочків Марії, на жаль, помер. А двох інших хлопчиків тоді перевели до лікарні святого Миколая – у відділення інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей.

Львівським спеціалістам вдалося врятувати і виходити обох малюків. Цьогоріч Марія завагітніла вдруге. Вона знову чекала на хлопчиків, але цього разу на двійнят. І знову народила передчасно, але ще раніше – на 30-му тижні. Це сталося через прееклампсію – ускладнення, коли у вагітної сильно підвищується артеріальний тиск, зростає рівень білка і зʼявляються набряки. Цей стан загрожував уже життю самої вагітної, тож лікарі пологового відділення дитячої лікарні святого Миколая були змушені виконати Марії кесарів розтин.

«Одразу з пологової зали ми забрали немовлят до реанімації. Там малюки пробули 9 днів, 7 із яких безперервно перебували на апараті дихальної підтримки. Адже легені немовлят були ще незрілими, не могли самостійно дихати та буквально злипалися. Крім цього, у обох діток розвинулася жовтяниця. Вона виникає внаслідок підвищення білірубіну в крові та провокує неврологічні ускладнення», – розповідає Віктор Бобик, керівник центру неонатології дитячої лікарні святого Миколая.

Аби уникнути цих ускладнень, фахівці виконували малюкам фототерапію. Це процедура, яку проводять під спеціальними лампами із синім світлом, під впливом якого білірубін руйнується та виводиться з організму разом із сечею.

Після реанімації немовлят перевели до відділення патології новонароджених та недоношених дітей. Там хлопчиків годували через зонд, адже їсти самостійно вони ще не могли. Поживні речовини хлопчикам вводили через інфузомати. Це такі дуже точні медичні пристрої, що дають змогу вводити препарати з контрольованою швидкістю та дозованістю.

У лікарні святого Миколая передчасно народжена двійня пробула понад місяць. Спеціалістам вдалося успішно виходити і цих хлопчиків. Жовтяницю діагностують у 80% недоношених малюків. Усім їм потрібна фототерапія. І бажано, щоби лампою була укомплектована кожна палата у відділеннях патології новонароджених. Одна така, а також 2 інфузомата, були придбані для лікарні завдяки внеску від Nutrilon в розмірі 200 тис грн. Але «поспішайкам» потрібно ще більше обладнання. Адже через війну кількість передчасно народжених діток, на жаль, зросла.

Саме тому дитяча лікарня разом із брендом Nutrilon, благодійною платформою dobro.ua та БФ Свічадо відкрили збір на обладнання для виходжування «поспішайок». Долучитися до нього можна за посиланням: https://dobro.ua/project/Nutricia

Також серед усіх, хто підтримає збір і зробить пожертву від 100 грн, розіграють зарядну станцію Bluetti AC70P / 1000 Вт.

Коментарі