У Львові відкрили центр для людей з глибокою розумовою неповносправністю

Новини 05 Грудня, 2017 63

Фото - прес-служба ЛМР

Приміщення повністю адаптоване до потреб “друзів” – саме так в спільноті називають людей з розумовою неповносправністю

Сьогодні, 5 грудня,  у Львові на вул. Перфецького, 11 громадська організація «Лярш-Ковчег»  відкрила нове приміщення для офісу та денної програми «Усмішка», до якої належать люди з глибокою розумовою неповносправністю. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

Денна програма заснована 12 років тому, і спершу існувала у форматі пообідньої програми на інших майстернях «Ляршу», а також декілька років її проводили в центрі «Джерело».

 

«Цей центр, це нове приміщення є дуже важливим для нас, бо тут є розум і серце – є разом і майстерня, і офіс для того, щоби ми могли краще працювати, розуміти одне одного. Саме такий дар цієї програми «Усмішка» – вчитися бути поруч, бо інколи ти не багато можеш сказати, робити, але ти можеш дуже багато бути поруч. Це дуже важливо, що ми можемо бути поруч однин з одним і з людьми, які живуть у місті», – зазначила керівник ГО «Лярш-Ковчег» Леся Ларікова.

У 2016 році розпочався ремонт нового приміщення, яке є власністю організації «Лярш-Ковчег». Приміщення повністю адаптоване до потреб друзів – саме так в «Лярші» називають людей з розумовою неповносправністю. У їхньому розпорядженні – основна кімната з кухнею, де друзі разом з асистентами готують обід, займаються арт-терапією, працетерапією, а також сенсорна кімната, де можна усамітнитись і зосередитись на релаксації. Мета сенсорної кімнати – допомогти знайти особисту гармонію і гармонію з навколишнім світом, відновити душевну рівновагу, зміцнити нервову систему.

Денна програма працює 4 дні в тиждень і відрізняється від іншим майстерень «Ляршу» тим, що тут не роблять багато виробів – акцент робиться на творенні глибоких відносин на рівні серця. Учасники цієї програми не є багатослівними, проте більш промовистими є їхній погляд і дотик. Заняття на «Усмішці» плануються більш індивідуально, залежно від того, що учасники люблять робити.

До слова, ГО «Лярш-Ковчег» налічує близько 100 людей: 63 людини з розумовою неповносправністю і майже 30 асистентів та волонтерів, які щоденно працюють з людьми з особливими потребами. ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма – це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності.

Коментарі

Позначки: