У Львові відбувся Міжнародний молодіжний форум з інформаційної безпеки

Новини 07 Грудня, 2018 15

Фото: "Укрінформ"

У Львові 6 грудня відбувся  Міжнародний молодіжний форум «Безпечна і стабільна Європа очима молоді: інформаційна безпека як чинник інформаційних викликів та загроз».

У Львові майбутні дипломати та політики ділилися своїм бачення безпечної і стабільної Європи та інформаційної безпеки як чинника гібридних викликів і загроз.

На базі факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка під егідою Міністерства інформаційної політики відбувся Міжнародний молодіжний форум, покликаний  дати відповідь на складні, але надзвичайно актуальні для України питання протидії агресії саме в інформаційній сфері, яка визнана не менш важливим фронтом, ніж лінія бойових дій, повідомляє Укрінформ.

“Дуже важливо в інформаційній гібридній війні знайти свою позицію, позицію не пост-правди, не фейкових новин. І для цього молодь організовує такі дискусії, щоб навчати дискурсу правди чи істинних новин, як це завжди було у нашій цивілізації”, – сказала, проректор ЛНУ Марія Зубрицька.

Як  зазначив декан факультету міжнародних відносин ЛНУ Маркіян Мальський, ми стаємо зоною, сферою або інструментом в руках сильних гравців у їх боротьбі за геополітичне становище в цьому світі.

За його словами, Україна так і не навчилася перетворити своє історичне минуле на інструмент порозуміння і успішного розвитку.

“Ми віддаємо історичну пам’ять і аналіз історичних подій в руки політиків. Але жоден із них не сприяв використанню історичної правди для того, щоб ми порозумілися і йшли далі. Надія – на молодь. Адже саме вона має визначитись, в якому світі хоче жити. Нам потрібні потужні інтелектуальні центри для формування виважених рішень. Такі, підтримувані державою центри, існують у різних країнах. Їх рекомендації є ключовими для урядових рішень. У нас же навіть немає політики сусідства. Тому потрібно прислухатися до того, що скаже молодь. І в такому взаємообміні думок і народиться те, що стане серйозною підтримкою національної і міжнародної безпеки”, –  підкреслив Мальський.

Досвідом роботи з молоддю поділилася радник Міністра інформаційної політики з питань міжнародної комунікації Марина Саботюк.

“Міністерство інформаційної політики — дуже нечисельне. У його штаті – всього 28 фахівців. Але це потужна команда, яка опирається на підтримку і допомогу створеної відомством Студентської ради. Саме завдяки такій співпраці Мінінформполітики вдалося реалізувати низку резонансних проектів, які вже вийшли на міжнародну арену. Один із них — “Українські амазонки”. Не меншим успіхом користуються проекти “Запроси мене з війни”, “Маркет мов”, “Рекорд читання віршів українською мовою” та інші”, – розповіла Саботюк.

Вона продемонструвала учасникам форуму стрічку про туристичну Україну “Дякую”, герой якої — вчений антрополог з Японії несподівано для себе відвідав різні регіони України — від Закарпаття і Львова — до Одеси. Йому зустрічалися різні люди. Різні звичаї, але всі нові знайомі були привітними, готовими нагодувати, обігріти і допомогти.

Радник запросила учасників форуму, серед яких — студенти зі Львова, Донеччини, Івано-Франківська, Чернівців та інших регіонів, а також із Польщі, до Студентської ради при Мінінформі, щоб спільно будувати Україну, захищаючи її інформаційні кордони через якісну комунікацію і дипломатію.

Молоді учасники презентували свої програми, після чого відбувся воркшоп на тему “Інформаційні війни як чинник гібридної агресії”.

Форум проводив Центр міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти та науки України, Львівської обласної державної адміністрації.

Коментарі

Позначки: , ,