У Львові відбулась міжнародна конференція «Українсько-польські міжмовні, міжкультурні та освітні зв’язки»

Новини 24 Грудня, 2020 146

У Львові відбулась міжнародна конференція «Українсько-польські міжмовні, міжкультурні та освітні зв’язки»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» представив підручник з української мови як іноземної, який базується на інтегративному підході

У Львові відбулася Міжнародна конференція «Українсько-польські міжмовні, міжкультурні та освітні зв’язки». Організатори конференції: Львівська обласна державна адміністрація,  Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Про це повідомляють у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, пише Четверта студія.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Роман Пастушенко – заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Олег Матвійків – перший проректор Національного університету «Львівська політехніка», Ірина Ключковська – директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка, Лев Захарчишин – консул України в ГданськуПавло Хобзей – директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Оксана Юринець – професорка кафедри ЗМД ІНЕМ Національного університету «Львівська політехніка», народна депутатка України VIII скликанняМарія Туцька – вчителька Комплексу шкіл імені Маркіяна Шашкевича у Перемишлі з українською мовою навчання, членкиня Головної ради Об’єднання українців у Польщі, Українського Вчительського товариства у Польщі,.

Консул України в Гданську Л. Захарчишин звернув увагу учасників на декілька проблем, пов’язаних з освітою дітей українців, які проживають у Польщі, зокрема, щодо створення умов для навчання дітей українських емігрантів, упровадження українознавчих предметів до системи обов’язкового оцінювання, а також щодо поповнення бібліотек україномовною літературою.

Зацікавлення слухачів викликало порівняльне дослідження «Фонологічний розвиток двомовних дітей дошкільного віку, які розмовляють польською та українською мовами, та їхніх одномовних ровесників», результати якого представила Марія Редьква – викладачка кафедри україністики Інституту східнослов’янської філології Ягеллонського університетуПро досвід Варшави  щодо  особливостей дистанційного навчання української мови як мови національної меншини розказала Тетяна Оуергі – докторантка Інституту прикладних соціальних наук Варшавського університету, вчителька Міжшкільного пункту навчання української мови в Польщі.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» представив підручник з української мови як іноземної, який базується на інтегративному підході.

Другий день конференції був присвячений обговоренню можливостей відновлення співпраці у напрямку професійного розвитку вчителів українських шкіл та міжшкільних пунктів навчання у Польщі.

Ретроспективний огляд діяльності у цій сфері зробила заступниця директора Львівсього ОІППО Наталія Пастушенко.

Учасники  із зацікавленням послухали, що читають українські діти (Катерина Сухоребська – завідувачка відділу обслуговування користувачів Львівської обласної бібліотеки для дітей), та що таке «тексти нової природи» (Анна-Марія Богосвятська – завідувачка кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти). Особливий інтерес  викликала інформація про  міжнародний проєкт,  змістом якого  є допомога учителям української мови у Польщі,  «Ми – українці. я і ти!». (Олена Кремньова – проєктна менеджерка Львівської обласної бібліотеки для дітей).

Богдана Неборак – менеджерка культури, юристка, авторка подкасту «Взяла і прочитала» –  розказала, де і як в інфопросторі шукати нові імена сучасної української літератури, що читати для натхнення і мотивації.

Ольга Банах – викладачка кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – представила інноваційний та  актуальний інтегрований курс виховної спрямованості «Культура добросусідства», який розроблений за підтримки ОБСЄ та громадської організації «Інтеграція та розвиток» і четвертий рік упроваджується в освітній процес шкіл Львівщини.

Мар’ян Мудрий – доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка –  представив свій погляд на шкільну історичну освіту, зокрема розмірковуючи над питаннями:  Що таке історія? Де межа між Україною і світом? Що таке шкільна історична освіта? Як минуле перетворити на майбутнє?

Українським учасникам конференції було цікаво дізнатися, хто такий міжкультурний асистент і яка його роль у допомозі дітям-мігрантам у польській школі. Про це розповіла Наталія Шимборська – членкиня Польсько-українського фонду «Зустріч» у Кракові.

На завершення конференції директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павло Хобзей запросив учителів українських шкіл та міжшкільних пунктів навчання  у Польщі  до напрацювання змісту подальшої співпраці з інститутом щодо їхнього  професійного розвитку.

Програму конференції можна переглянути тут

Коментарі

Позначки: , ,