У Львові відбудеться допрем’єрний показ фільму Михайла Іллєнка «Толока»

Новини 19 Лютого, 2020 197

Фото: Укрінформ

25 лютого у ТЦ «Форум Львів»

У Львові  25 лютого відбудеться допрем’єрний показ  фільму Михайла Іллєнка «Толока» та зустріч з творчою групою. Режисером Михайлом Іллєнко, Іванною Іллєнко, котра зіграла головну героїню Катерину та саунд продюсером і одним з акторів Сергієм Фоменко «Фома» (гурт «Мандри»).

Як пише “Четверта студія”, про це повідомили організатори.

“Отож з перших уст почуєте, як вдалось об’єднати в одній стрічці понад 400 років і 14 важливих фрагментів історії України.  25 лютого, 18.30, кінотеатр «Планета Кіно» у ТЦ «Форум Львів», – зазначається у повідомленні.

Як повідомляла прес-служба Держкіно, кінокомпанія «Іллєнко Фільм» представила Держкіно готовий фільм-притчу Михайла Іллєнка «Толока», що створювалася за мотивами балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості». Дія фільму охоплює понад 400 років і 14 важливих фрагментів історії України.

Спродюсували картину Михайло Іллєнко, Маріанна Новікова та Андрій Різоль.

Вік української хати короткий, але толока перетовкла не одне горе, і коли у фіналі Катерина знову повертається до сюжету вірша, толока перетворює її особисту трагедію на безконечну пісню відроджень, у якої ніколи не буде останньої строфи – саме це стверджує драматична кінобалада, що виростає з поетичної мініатюри українського генія Тараса Шевченка.

Фільм пропонує чотирьохсотлітню притчу із присмаком гіркуватої іронії – між трагедією та комедією, де перебіг часу й історичні події частково втілюються у змодельованому, інколи навіть іграшковому вигляді.

Головні ролі в «Толоці» виконали Іванна Іллєнко, Дмитро Рибалевський, Василь Кухарський, Богдан Бенюк, Дмитро Лінартович, Костянтин Войтенко, Мирослав Гай, Сергій Романюк, Олег Примогенов та інші.

Режисер та автор сценарію – Михайло Іллєнко, оператор-постановник – Олександр Кришталович; художники-постановники: Роман Адамович та Микола Кіщук; композитор – Роман Вишневський.

Зйомки фільму розпочалися у лютому 2013-го року і тривали до вересня 2018-го. У березні 2019 року, перебуваючи у монтажно-тонувальному періоді, проект взяв участь у семінарі «Лабораторія кіномонтажу в Україні» First Cut Lab.

Проект стрічки став одним із переможців Третього конкурсного відбору Держкіно і, в результаті дофінансування у 2018-му році, отримав 98,02%  державне фінансування, що становить 28 млн 392 тис. 371,76  грн.

Перед переглядом режисер картини Михайло Іллєнко розповів: «Якби наш фільм називався не «Толока», ми в результаті, все одно б його так назвали, бо він справді робився толокою. Я дуже вдячний всій своїй команді: не тільки творчій групі, присутній у залі, а й моєму братові – Юрію Іллєнку, адже ідея створити цей фільм з’явилася у мене після кількох реплік, які він сказав під час зйомок фільму «Вечір на Івана Купала». Значний внесок у цей проект зробив також  Іван Миколайчук, а поворотною подією стала балада Шевченка, –  і тоді всі пазли склалися. Тепер усі ці внески мають стіни, двері, вікна, стріху.. і я буду дуже щасливим, якщо кожен, хто зайде в цю хату, зможе побачити світ зсередини нашої спільної хати».

Прем’єра «Толоки» запланована на 2020-ий рік.

Коментарі

Позначки: , , , ,