У Львові від правоохоронців вимагають перевірити факти розкрадання бруківки (ВІДЕО)

Новини 08 Жовтня, 2020 307

Громадська рада при Львівській ОДА вимагає перевірити факти розкрадання львівської бруківки. Фото Четверта студія

Громадська рада при Львівській ОДА звернулася до Прокуратури Львівської області, ГУ Нацполіції у Львівській області та Львівського територіального управління НАБУ

Наприкінці минулого місяця, 28 вересня, міська влада Львова розпочала реконструкцію вулиці Степана Бандери. Зокрема там планується часткова заміна брукованого покриття на асфальтне та організація велодоріжок. Громадськість занепокоєна тим, що після таких ремонтно-будівельних робіт з вулиць нашого міста зникає автентична австрійська бруківка. Станом на сьогодні, більше 40 вулиць втратили своє покриття австрійською бруківкою, біля 80 частково втратили бруківку, яка має автентичну і мистецьку цінність. Про це інформує Громадська рада при Львівській ОДА, пише Четверта студія.

Нагадаємо, історична базальтова шліфована бруківка є одним з невід’ємних елементів історико-архітектурного середовища нашого міста. Унікальність бруківки полягає в тому, що її більше не видобувають, адже, каменоломні в австрійських Альпах були закриті відразу після Другої Світової війни. На сьогодні ціна одного каменю базальтової бруківки складає близько 6 євро, а це 200 євро за квадратний метр.

Важливо зауважити, що до сьогодні немає чіткого плану дій при ремонті вулиць та ніде не передбачено подальших дій відносно бруківки. Як правило, бруківка стає «зайвою» після того, як зменшують ширину проїжджої частини, або частково асфальтують дорожнє покриття, або вкладають велодоріжку. А ще під час ремонтних робіт можуть перекласти бруківку так, що велика її частина стає просто зайвою. У таких випадках роблять великі шви між бруківкою, коли вона повинна вкладатися «один в один». Також австрійську бруківку подеколи просто заміняють на сучасну.

Окрім цього, робітники, які нещадно зривали бруківку з дороги за допомогою важкої техніки, ставляться до неї, як до будівельного сміття. Вони не дотримуються жодних вимог щодо її складування та обліку, а також непоправно нищать велику її частину та роблять непридатною для подальшого використання. Приклад, коли бруківки на вулиці стало значно менше та яку викладено з величезними щілинами маємо на вул. Замарстинівській. Через це дорога, яка служить близько року вже має великі вибоїни.

Куди ж дівається зірвана з львівських доріг базальтова бруківка? Посадові особи Львівської міської ради запевняють, що вона зберігається на території комунального підприємства на вул. Пластовій. Проте, якщо глянути неозброєним оком, видно, що вона просто лежить насипом, а її об’єм далекий від того, який мав би бути насправді. Натомість, з різноманітних джерел з’являється інформація про гарно викладені базальтовою бруківкою подвір’я приватних садиб. Звідки вона там з’являється, при тому, що її ніде сьогодні не продають – загадка.

“Ми вважаємо, що посадові особи Львівської міської влади своїми необдуманими діями та рішеннями становлять загрозу для історичної спадщини. Громадськість має підозри, що міською владою організовано експорт бруківки під виглядом дешевого бутового каменю експортується за кордон. Зрозуміло, що за таких умов і вартість її занижена, і митні платежі сплачуються не в повному обсязі. Якщо ці факти підтвердяться, то ті, хто проводить такі оборудки з австрійською бруківкою можуть отримувати мільйони євро знищуючи автентичність львівських вулиць”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, посадові особи, прикриваючись комфортом проїзду на автомобілях, запевняють, що вулиці необхідно покривати асфальтом. Однак при якісному укладанні бруківки вони теж є не менш комфортною для проїзду. Її переваги також у тому, що вона екологічно чиста, а влітку не має випарів смол та канцерогенів, на відміну від асфальту.

Зважаючи на вищенаведене, Громадська рада при Львівській ОДА звернулася до Прокуратури Львівської області, ГУ Нацполіції у Львівській області та Львівського територіального управління НАБУ.

“Вимагаємо здійснити перевірку фактів щодо розкрадання бруківки посадовими особами Львівської міської ради та у разі підтвердження – притягнути винних осіб до встановлено законом відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що сьогодні відбулася прес-конференція на тему: «Куди зникає львівська бруківка та хто її захистить?». Участь у ній взяли два представника Громадської ради при Львівській ОДА – Зоряна Іванків та Роман Гунда.

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,