У Львові священик вибачився за підтримку «Слуг народу» (ВІДЕО)

Новини 21 Жовтня, 2020 1 409

Скриншот відео/Команда Зеленського у Львові/ФБ

У соціальних мережах з`явилося відеозвернення ієрм. Севастіяна Дмитруха, у якому він як священник Української Греко-Католицької Церкви та директор Музею митрополита Андрея Шептицького Львівської Архиєпархії УГКЦ підтримав Максима Козицького та партію «Слуга народу» на місцевих виборах. При цьому він звернувся до виборців з агітаційним закликом.

Як пише «Четверта студія», відео оприлюднено на сторінці «Команда Зеленського у Львові» у ФБ.

https://www.facebook.com/zelviv.2020/videos/620438478651993

Як зазначається у повідомленні Синкела у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстина (Бойко) на сайті Львівської Архієпархії УГКЦ, «у соціальних мережах з`явилося відеозвернення ієрм. Севастіяна (Дмитруха), у якому він у якості священника Української Греко-Католицької Церкви та директора Музею митрополита Андрея Шептицького Львівської Архиєпархії УГКЦ відкрито підтримав одну з політичних партій та її конкретних представників. При цьому він звернувся до виборців з чітким та недвозначним агітаційним закликом.

Така поведінка ієромонаха суперечить Інструкції про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ в мережі «Інтернет» від 3 серпня 2020 року Божого, у якій чітко говориться про те, що «священнослужителі не можуть брати активної участі ні в політичних партіях, ні в керуванні професійними спілками, а також їм забороняється вести політичну агітацію та брати участь у передвиборчих кампаніях політиків і політичних партій також у віртуальному вимірі, тобто в мережі «Інтернет» (п. 22)».

З огляду на порушення ієрм. Севастіяном Дмитрухом даного припису Інструкції, відразу після появи згаданого відеозвернення йому було висловлене братнє упімпення та повідомлено, що такого роду дії, у разі їх повторення, підлягатимуть відповідним карним санкціям згідно з нормами ККСЦ та КПП УГКЦ. Ієрм. Севастіян прийняв упімнення та перепросив усіх тих, кого міг згіршити своїми словами та діями.

Користаючи з нагоди, закликаю представників усіх політичних партій в Україні не використовувати священників, монахів чи монахинь у своїх політичних агітаціях, оскільки це завдає великої шкоди не тільки конкретним особам, але Христовій Церкві, яка є покликаною бути Матір’ю для усіх людей, незалежно від політичних переконань чи уподобань».

Коментарі

Позначки: , , , , , , ,