У Львові попрощались із колядою по-гуцульськи (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Новини 31 Січня, 2021 593

У Львові попрощались із колядою, фото Богдани Мелих

Колядники з автентичними інструментами приїхали з серця Карпат – села Криворівня

“Від Різдва й до Йордану – час колядницький”, – кажуть гуцули.  Попрощатись з колядою, колядники з Криворівні зі своїми особливими піснями та інструментами традиційно завітати до Львова у Дім Франка, передає Четверта студія з посиланням на Еспресо.Захід.

“У Домі Франка коляда завжди плекалася, лунала і відтворювалася від покоління до покоління, бо для самого письменника вона була надзвичайно важлива і для його творчості все починалося з теми Святвечора і завершувалася цією темою. Його діти вміли колядувати, він теж любив, особливо Бог предвічний і ми теж маємо плекати і відтворювати цю традицію”, ­– розповів “Еспресо.Захід” директор музею-садиби “Дім Франка” у Львові Богдан Тихолоз.

При вході до музею розгорнулося ціле дійство.

Гуцули у традиційних костюмах  під звуки трембіти, скрипки, рогів виконували коляди для господарів, а також традиційну за померлих, аби вшанувати пам’ять Івана Франка і його родини.

Послухати колядників зібралося чимало людей, тож дійство через карантин відбувалося у музейному саду.

“Березою”, тобто провідником гуцульських колядників, став відомий фольклорист та краєзнавець, науковий співробітник музею Івана Франка у с. Криворівня Василь Зеленчук. Просто неба у музейному саду береза Зеленчук знайомив відвідувачів дійства з автентичними гуцульськими колядами.

Деякі з цих колядок нині не пам’ятають навіть на Гуцульщині. Він змалку записував від старожилів Криворівні давні коляди, вчився їх співати і тепер передає як традицію.

Як розповідала завідувачка науково-освітнього відділу Дому Франка Марта Волошанська, цього року через карантинні обмеження Гуцульська розколяда була не такою масовою, як зазвичай.

Коментарі

Позначки: , , , , ,