У Львові поліція вже другий день розшукує коронавірус (ВІДЕО)

Новини 19 Жовтня, 2021 434

Рейди у Львові

Власнику магазину, де працівник без вакцинації чи ПЛР-тесту, загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень. А за відсутність маски порушнику доведеться заплатити від 170 до 340 гривень

Львів не у червоній зоні, але з 18 жовтня із значним посиленням карантинних обмежень. Від початку пандемії у місті працюють мобільні групи: учора вони почали перевіряти і сертифікати вакцинації у працівників торгових центрів, магазинів, закладів харчування, обслуговування та розваг.

Як виглядають такі рейди на справі та що про них думають підприємці та їхні працівники, – у матеріалі «Правда. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA), пише Четверта студія.

Перші рейди і перші порушення

Здебільшого, сертифікати про вакцинацію однією чи двома дозами є у всіх працівників сфери обслуговування. А хто не має – повинен робити через кожні три дні ПЛР-тест.

«Хто не хотів вакцинуватися, то сам вирішує, чи сидіти вдома на карантині, не ходити на роботу, не працювати, чи робити ПЛР-тест. Нікого дуже не змушують. Це вибір кожної людини. Я поки що не вакцинувалася. Робитиму тести. Надалі не знаю, просто у мене такі змішані відчуття: 50 на 50», – зізнається директорка ювелірного магазину Ірина.

Наразі тести, каже, оплачує із власної кишені, а надалі буде обговорювати, щоби фірма покривала 50% їхньої вартості або ж усю суму.

Під час рейду фіксують і порушників маскового режиму. Якщо це неповнолітній – попередження. Якщо доросла людина – штраф від поліції. Під час рейду застали в крамниці працівницю, яка була без маски, коли група перевірки зайшла в приміщення.

«Коли заходять клієнти, ми зобов’язані одягнути маску. Маска в мене була поруч – біля мене в руках. Просто не встигла одягнути», – пояснює відсутність маски на обличчі продавчиня магазину Галина.

Правоохоронець склав протокол на продавчиню. Їй загрожує шраф від 170 до 340 гривень. Жінка каже: буде оскаржувати таке рішення, бо у магазині немає великого потоку людей. І в момент перевірки нікого не було у приміщенні.

Рейди у Львові

Рейди у Львові

Рейди у Львові

Рейди у Львові

Нове правило – журнал вакцинованих працівників

Також під час перевірки перевіряють і журнали температурного скринінгу та прибирання. Працівники повинні через кожні 2-3 години вимірювати температуру тіла та записувати дані. Із цими паперами у підприємців здебільшого проблем немає.

Від учора підприємці мають завести ще й журнал вакцинованих працівників. Наразі, про такий необхідність мати такий документ усіх лише попереджають.

Я проти примусової вакцинації

Під час перевірки виявили і працівницю магазину, яка працює і без вакцинації, і без ПЛР-тесту.

«Двоє людей захворіло, не було кому працювати. Я не «проти» і не «за» вакцинацію. «Проти», якщо це у такому примусовому порядку. Але завтра вже йду на вакцинацію. Ви знаєте яка мінімальна зарплата, а скільки коштує ПЛР-тест? А скільки він діє? От і відповідь», – пояснює свою позицію продавчиня магазину білизни Іванна.

«Ми спершу попереджаємо усно, роз’яснюємо людям, що вони мають мати документи. Пізніше за порушення будуть інші заходи», – каже начальник Львівського міського управління Держпродспожислужби Андрій Диба.

У Держпродспоживслужбі кажуть: наразі на 6 районів Львова працює 12 мобільних груп. Якщо з 1 листопада доведеться перевіряти наявність сертифікатів вакцинації і у відвідувачів – кількість груп збільшать.

Коментарі

Позначки: ,