У Львові обговорили переваги та ризики медичної реформи

Новини 06 Серпня, 2018 138

3 серпня в інформаційній агенції “Гал-інфо” відбулась відкрита дискусія на тему: “Сімейні лікарі: правда і вигадки”.

Науковці та практикуючі лікарі обмінялися думками щодо процесу впровадження медичної реформи та сприйняття суспільства нововведень у медицині. Сімейний лікар смт. Краковець Ігор Заставний переконаний, що важливим елементом ефективного впровадження реформи є командна робота.

“Людей потрібно запалити змінами і розумінням того, що ці зміни приведуть до підвищення рівня життя. Не останнім чинником є командна робота, адже співпраця пацієнта із сімейним лікарем – це спільна робота, де на виході має бути добробут обидвох”, – переконаний Ігор Заставний.

Директор центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноград Анна Ярмола додає:

“Я вважаю, що ця реформа буде, однозначно, тому що є закони, у яких чітко прописано і це має право на життя. Бо так, як було, бути не може. Насередині переправи коней не міняють. Якщо вже запущено механізм – він вже повинен працювати. Якийсь зворотній рух – недоцільний, це буде величезна травма для держави. Ми комунікуємо, доносимо інформацію до людей і тепер щось змінювати у разі політичних змін – це неправильно і думаю, стратегічно неможливо. Неправильно з боку політиків буде це робити”.

Учасники обговорення зійшлися на думці про потребу внесення корективів у систему навчання та перейманні досвіду у закордонних спеціалістів.

“Сьогодні усі дійшли до розуміння, що сімейна медицина – це не просто необхідність, це ще й з економічної точки зору запорука успішного розвитку країни. Однак ми маємо бути свідомі того, що кількість не завжди відповідає якості, тому система навчання повинна від першого курсу бути зорієнтована на підготовку фахових кадрів саме сімейної медицини”, – зазначив завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я ЛНМУ імені Данила Галицького Василь Рудень.

“З точки зору підготовки кадрів варто зазначити, що університету ніколи не є достатньо. Лікар усе життя повинен вчитися та удосконалюватись. Переймання закордонного досвіду та участь у практиках світового рівня повинна рано чи пізно має бути присутня. Вимоги сучасного світу це уже впроваджують в діяльність українських лікарів. Тож ми уже перебуваємо на порозі того, що суспільство розуміє необхідність змін, адже сімейний лікар – це перший із ким спілкується пацієнт і від нього напряму залежить здоров’я пацієнта”, – резюмував сімейний лікар Ігор Заставний.

В межах дискусії порушили також питання фінансового забезпечення установ первинної медико-санітарної допомоги та підвищення рівня статусу лікаря крізь призму оцінки пацієнтом роботи медичних працівників.

“Оплата за здорового пацієнта, чи за того пацієнта, якого від народження веде один лікар наближає нас до тих моделей, що практикують в усьому цивілізованому світі. Така система урівноважує та ставить у прозорі фінасові умови медичних працівників різного рівня”, – вважає доктор медичних наук Андрій Базилевич.

Окрім того, під час дискусії мова йшла про впровадження новітніх технологій та налагодження дієвої вертикалі для впровадження подальших  ефективних змін.

Коментарі

Позначки: , , ,