У “Львівській політехніці” розробили проект розкриття штучної Полтви на проспекті Свободи (ФОТО)

Новини 31 Січня, 2021 2 772
У Львівській Політехніці розробили проект розкриття штучної Полтви на проспекті Свободи

У Львівській Політехніці розробили проект розкриття штучної Полтви на проспекті Свободи

На кафедрі дизайну архітектурного середовища Національного університету «Львівська політехніка» розробляють цікаві проєкти, які можуть у майбутньому суттєво змінити вигляд міста Лева.

Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє прес-служба НУЛП.

Викладачка кафедри дизайну архітектурного середовища Юлія Богданова на п’ятому курсі викладає предмет «Монументальний дизайн», де студенти виконують курсові графічні роботи за тематикою футуристичного розвитку Львова.

«Уже другий рік поспіль ми зі студентами працюємо над п’ятьма провокативними темами, які можуть зацікавити львів’ян та гостей міста. Наша мета показати мрії про Львів, який може бути зовсім інший, продемонструвати, як можна розв’язати складні й дразливі теми, що раз-пораз виринають на поверхню вже довший час і мають чимале нашарування різних думок. Адже архітектори мають мріяти, особливо зараз, на студентській лаві, доки ще не завантажені прагматикою життя. На п’ятому курсі вони технічно вже готові зробити атрактивно красиві речі. Якісний результат залежатиме від того наскільки глибоко виконавці зануряться у запропоновані теми, повірять у те, що це цікаво й необхідно. Тільки за таких умов потім їм вдасться переконати в цьому людей, що оглядатимуть ці проєкти. Ми сподіваємося, що вже невдовзі набереться необхідна кількість якісних пропозицій, щоб скомпонувати з них виставку», – розповідає Юлія Богданова.

Архітекторка каже, що одна з тем – це розкриття річки Полтви в центрі Львова.

«Напевно, відколи Полтву «ув’язнили» у колектор і заховали під землею, відтоді й точаться суперечки, щоб знову її відкрити й зробити атракцією центральної частини міста. Проте першим, за легендою, ще на початку ХІХ століття, відновити Полтві стару славу обіцяв граф Станіслав Скарбек. На кафедрі дизайну архітектурного середовища, під керівництвом професора Віктора Проскурякова, ще десять років тому дипломантом Віталієм Скобліковим було розроблено один цікавий проєкт відновлення річки. Відтоді ця тема є доволі популярна на нашій кафедрі і ми часто до неї повертаємося. Тому в рамках предмету «Монументальний дизайн» я теж пропоную її студентам п’ятикурсникам. Однак мова не йде про справжнє її розкриття, а швидше про імітацію. Власне, історія, що набула нещодавно розголосу у львівських соцмережах про створення штучної водойми, яка нагадувала б русло Полтви біля Оперного театру – це творіння нашої студентки п’ятикурсниці, котра розробила креслення цього проєкту в рамках навчального курсу. Вона працює у фірмі Андрія Лесюка, випускника нашої кафедри, який і показав у мережі цей проєкт, опрацювавши до нього свої візуалізації», – говорить Юлія Богданова.

Коментарі

Позначки: ,