У Кремлі прокоментували пропозицію Назарбаєва влаштувати зустріч Зеленського з Путіним - Четверта студія

У Кремлі прокоментували пропозицію Назарбаєва влаштувати зустріч Зеленського з Путіним

Новини 12 листопада, 2019 68
У Кремлі прокоментували пропозицію Назарбаєва влаштувати зустріч Зеленського з Путіним

У Кремлі прокоментували пропозицію Назарбаєва влаштувати зустріч Зеленського з Путіним

Прес-секретар президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував ініціативу першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва організувати зустріч російського президента з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це пише телеканал “Прямий” посилаючись на російські ЗМІ.

“Путін сам говорив, що він ніколи не відмовляється від подібних зустрічей і цієї зустрічі теж, але вважає, що зустріч заради зустрічі принесе мало користі, вона повинна бути добре підготовлена. Існують ще дуже великі резерви для цієї домашньої роботи. В даний час ми всі концентруємося на підготовці до зустрічі “Нормандського формату”, для цього, звичайно, повинні бути виконані всі зобов’язання, які сторони взяли на себе в Мінську”, – заявив Пєсков.

Коментуючи пропозицію екс-президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва допомогти з організацією зустрічі лідерів Росії і України в Казахстані, представник Кремля підкреслив, що Москва “традиційно вдячна Назарбаєву і високо цінує зусилля казахстанських колег в плані налагодження російсько-українських відносин”.

“Президент Путін є прихильником реанімації цих відносин, їх повернення в нормальне русло, але в той же час це неможливо зробити без взаємності з боку Києва”, – заявив Пєсков.

Представник Кремля уточнив, що телефонна розмова Путіна з Назарбаєвим відбулася в понеділок “за взаємною домовленістю”.

“І під час розмови це (пропозиція організувати зустріч Путіна і Зеленського – ред.) було озвучено (Назарбаєвим – ред.)”, – додав Пєсков.

За його словами, Кремль вітає процес розведення сил і засобів на південному сході України.

“Ми вітаємо і позитивно оцінюємо розведення, яке відбувається в Золотому і Петровському, і вважаємо, що виконання раніше взятих зобов’язань має бути продовжено, що стане дуже важливим елементом в плані підготовки зустрічі в Нормандському форматі”, – підкреслив Пєсков.

Він погодився, що проблема відновлення відносин Росії і України має вирішуватися в двосторонньому форматі.

“Проблема в плані врегулювання ситуації на південному сході України вирішується самою Україною і не може вирішуватися між Києвом і Москвою, бо Москва не є стороною цього конфлікту. У даному випадку, звичайно, набагато ефективніше ця проблема вирішувалася б за допомогою прямих контактів між Києвом і представниками самопроголошених республік”, – додав представник Кремля.

Дата можливого саміту в “Нормандському форматі” не визначена, немає навіть приблизних термінів, сказав Пєсков.

“Ніяких дат (проведення саміту в “Нормандському форматі” – ред.) немає”, – сказав представник Кремля.

Пєсков нагадав, що для проведення зустрічі необхідно завершити підготовчу роботу.

“Є розуміння, яке було досягнуто в ході роботи контактної групи в Мінську, є також цілий набір зобов’язань, які взяті на себе українською стороною”, – відповів він на питання, що саме ще належить зробити.

Представник Кремля зазначив, що “ведеться також робота, яка не афішується, по лінії помічників президентів чотирьох країн, які також займаються підготовкою можливих рішень, узгоджених розумінь за підсумками такої можливої ​​зустрічі”.

“Ця робота зараз продовжується”, – констатував Пєсков.

Відповідаючи на питання про те, чи вважають у Кремлі за необхідне закріплення особливого статусу Донбасу в законодавстві України ще до саміту в нормандському форматі, Пєсков зауважив, що це одне з давніх зобов’язань Києва, яке обов’язково має бути виконано в принципі.

Пєсков нагадав, що необхідність виконання цього зобов’язання була підкреслена в понеділок в телефонній розмові Володимира Путіна з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Коментарі

Позначки: , ,