У Дрогобичі міськрада заборонила діяльність УПЦ МП (ФОТО, ВІДЕО)

Новини 25 Травня, 2022 102

храм св. Іова Почаївського опечатано

Сьогодні, 25 травня, у Дрогобицькій міській раді відбулось засідання спеціальної комісії, яка вирішила питання подальшої долі храму Московського патріархату на теренах Дрогобицької громади

Про це повідомляє Дрогобицька міська рада, передає Четверта студія.

Зазначається, що священнослужителів церкви святого Іова Почаївського, розташованої на вулиці Трускавецькій 56, неодноразово просили вийти з підпорядкування Московського патріархату та пристати до Православної Церкви України.

“Прихожани церкви, жителі мікрорайону, в якому розташована церква св. Іова Почаївського, мешканці Дрогобицької громади та керівництво громади – одностайні. Московському патріархату не місце в нашій громаді та в Україні. Лише священнослужителі церкви московського патріархату – іншої думки. Добровільно переходити в підпорядкування Православної Церкви України вони не хочуть. Незважаючи на те, що мали для цього достатньо часу”, – пише міськрада.

Відповідно до розпорядження міського голови Тараса Кучми, було створено комісію, завданням якої було розглянути питання законності функціонування церкви Московського патріархату в Дрогобичі та її переходу в підпорядкування Православної Церкви України.

На засідання комісії запросили настоятелів церкви святого Іова Почаївського. Щоб провести все, у відповідності до чинного законодавства, дати можливість священникам висловити свою позицію та ознайомити їх з прийнятими рішеннями.

Комісія розпочала роботу з аналізу церков, які знаходяться на території Дрогобицької міської громади та фактично належать до православної церкви Московського патріархату. Таким є собор Преподобного Іова Почаївського.

“Згодом комісія одноголосно визнала позицію та дії РПЦ, УПЦ (МП) та УПЦ, яка підпорядковується Московському Патріархату такими, що загрожують національній безпеці України та є однією з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї “русской православной церкви”. Оскільки, УПЦ (МП) та її служителі підпорядковуються РПЦ, є в прямій залежності від патріарха Кирила, який підтримує збройну агресію Росії проти України”, – пише міськрада.

Відповідно до аналізу документів, комісією було встановлено, що земельна ділянка під храмом перебуває у комунальній власності громади міста Дрогобича та не передана у користування юридичній особі “Релігійна громада Української Православної Церкви в місті Дрогобичі”. Тобто церква не має належних документів ні на землю, ні на будівлю, що було встановлено комісією.

На засідання комісії прибув єпархіальний декан Дрогобицько-Самбірської єпархії Леонід Городиський, який ознайомив присутніх з рішенням Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної Церкви України від 25 травня про прийняття громади храму святого Іова Печерського у єпархію Православної Церкви України. Адже самі парафіяни церкви готові перейти в ПЦУ.

Коментарі

Позначки: