У Дрогобичі дитсадки три дні були без газу й опалення

Новини 27 Жовтня, 2021 102

У Дрогобичі на Львівщині демонтують "Вічний вогонь"

У Дрогобичі три дні 8 дошкільних установ мали запломбовані газові труби. Сьогодні пломби вже зняли. Чиновники сподіваються, що вже до кінця дня зможуть подати опалення до дошкільних установ.

Про це у коментарі для “Еспресо.Захід” розповів заступник голови Дрогобицької міської ради Андрій Ковч, пише Четверта студія.

“Львівгаз збут” зняв пломби з газових труб у садочках у Дрогобичі. Як нам пояснили це рішення – вони отримали такі вказівку зверху. Можливо, це сталось через те, що ми про це одразу почав гучно говорити, звертались на урядові лінії з приводу опломбування, а також в Асоціацію міст України та ОДА. Певне цей наш “крик” вони почули”, – каже заступник мера.

Упродовж трьох днів в дитсадках Дрогобича температура не перевищувала 10 градусів за Цельсієм, не було можливості приготування гарячих страв, відтак робота закладів була паралізованою.

Причиною опломбування труб стала суперечка довкола ціни, за якою місцева влада повинна купувати газ для місцевих установ.

“30 вересня цього року ми підписали меморандум з боку Дрогобицької міської ради й, згідно з ним, держава, “Нафтогаз” і дочірня компанія “Нафтогазу” взяли на себе зобов’язання щодо постачання газу за ціною 16,80 гривень за кубометр (плюс 2 гривні за транспортування). У підсумку вартість не мала б перевищувати 18,80 гривень за куб. Натомість такі монополісти, якими є на ринку “Львівгаз” чи інші облгази, які є приватними структурами, сказали, що нічого не знають про меморандум. У них ціна за газ – 40 гривень. Хочете купуйте, не хочете – не купуйте.

Ми не можемо цього зробити з двох причин. У нас у бюджеті немає такої колосальної суми грошей. І навіть не йдеться про те, що ми, наприклад, заберемо з ремонту доріг і передамо на газ. Ми навіть не маємо звідки забрати ці гроші, щоб укласти угоду на такі суми.

Другий момент – у нас підписаний меморандум, за яким ми маємо гарантію отримання газу, за ціною 16,80. Якщо так станеться, що ми укладемо угоду за 40 гривень, то за якийсь час до нас прийдуть контролювальні органи і запитають: чому ми уклали угоду за ціною 40 гривень, коли був меморандум на іншу ціну. Тобто мова піде про нецільове використання бюджетних коштів.

Враховуючи всі ці речі, ми опинилися в патовій ситуації. Щобільше – ми навіть готові були тимчасово, поки нам не забезпечили газ за 16,80, купувати його за 40 гривень. Але такі структури як “Львівгаз” хочуть річного контракту за ціною 40 гривень. Тобто лише на довготривалий період. А цього ми не можемо собі дозволити.

Те, що “Львівгаз” відмовляється здійснювати постачання за старою ціною (7 гривень, 80 копійок) – зрозуміло. Але вони беруть і опломбовують труби. А ми не вважаємо, що труби є їхньою власністю”, – каже Андрій Ковч.

Чи зняття пломб є кроком до порозуміння в питаннях ціни, – в Дрогобицькій мерії не знають.

“Чи це означає, що газ буде по 18 гривень, не знаємо. Наразі пломби зняті. Вивчаємо правовий і юридичний механізм, щоб його споживати за цих 16.80, можливо це будуть тимчасові угоди. Гадаю, що сьогодні до кінця дня ми зможемо використовувати газ у дошкільних установах.

Якщо говорити про довготривалу перспективу, то наше завдання на наступний рік – запровадити ряд програм, які будуть сприяти енергонезалежності закладів освіти. Це можуть бути і котельні на твердому паливі, і сонячні батареї”, – підсумував чиновник.

Коментарі

Позначки: , ,