У Домі Франка презентували унікальну світлину Лесі Українки (ФОТО)

Новини 26 Лютого, 2021 93

У Домі Франка презентували унікальну світлину Лесі Українки

Виставка однієї світлини «Цвіт папороті» триватиме упродовж трьох днів

У Домі Франка відкрили виставку однієї світлини «Цвіт папороті». На ній презентували фотографію Лесі Українки, яку не бачили навіть дослідники, а поетеса та її рідні вважали найкращою.

Про це інформує прес-служба Львівської ОДА, пише Четверта студія.

Захід розпочався виступом етно-гурту Kurbasy.

Про період життя Лесі Українки, в який була зроблена ця світлина розповів доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Ростислав Чопик.

Також на відеозв’язок вийшла відома дослідниця біографії Лесі Українки, яка мешкає в Нью-Йорку ,Тамара Скрипка.

Нагадуємо, що єдиний відомий фотооригінал зберігається в фондах Дому Франка. І ніколи досі не був відкритий для огляду. Навіть дослідники-лесезнавці ніколи не тримали його в руках. І сьогодні у 150-річний ювілей Лесі Українки він вперше був виставлений на загальний огляд.

«Найбільшу таємницю досі приховував зворот цього фото. На ньому – два речення з 16 слів, місце і дата. «Цвіт папороті можна дістати тілько переживши найстрашнішу ніч».Ці два речення варті цілих томів. Бо сильніші за смерть. А місце і дата розповідають історію, у якій прихована драма. І навіть не одна. В унікальній історії цієї світлини химерно сплелися два трагічні кохання і одна дивовижна дружба. І одне незабутнє літо. Таке, яке буває лише раз у житті”, – розповів директор Літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Виставка однієї світлини «Цвіт папороті» триватиме упродовж трьох днів.

Коментарі

Позначки: ,