У ДБР запідозрили «підтасовку» голосів за членів Ради громадського контролю при ДБР

Новини 18 Жовтня, 2019 113

Фото: УНІАН

Виявлено ознаки організованого масового голосування

Виявлено обставини, що можуть свідчити  про можливе масове організоване голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань на користь перших 13 кандидатів у рейтингу – за цими даними зареєстровано кримінальне провадження.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на сайт відомства, про це повідомив директор ДБР Роман Труба під час спілкування з кандидатами.

Як зазначається, з 15:00 3 жовтня по 15:00 4 жовтня відбулося перше інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю при ДБР. Громадяни України могли один раз проголосувати за 15 членів Ради із 41 кандидата.

«Перед початком голосування кожен обов’язково ознайомлювався з повідомленням, що втручання у систему голосування може призвести до наслідків, передбачених статтею 361 Кримінального кодексу. Водночас, за попереднім аналізом виявлено обставини, які можуть свідчити про не персональне, а масове організоване голосування на користь перших 13 переможців конкурсу», – розповів Роман Труба.

Ознаки можливої організації масового голосування за 13 кандидатів

Перше: виявлено пакети телефонних номерів, в яких відрізняються лише останні три цифри. Це близько 1100 телефонних номерів, які використовувалися лише при голосуванні за 13 кандидатів, що складає близько 30% голосів за кожного з них.

Друге: Серед голосів за перших по рейтингу 13 кандидатів частка багаторазових голосувань з однієї IP-адреси складає від 70% до 86%, що значно перевищує середній показник в 10% для інших кандидатів;

Третє: Близько 400 (10%) голосів за кожного з 13 кандидатів було отримано з «одноразових» електронних адрес, доменів, зареєстрованих за день до голосування. Більшість з них зареєстрована в однаковий час.

Четверте: Голосування за 13 кандидатів рейтингу відбувалося синхронно, без коливань – однакове збільшення голосів в один час по всім 13 кандидатам. Більше того, з 00:00 по 05:10 4 жовтня продовжується синхронне зростання голосів за 13 кандидатів, яке припинилося одночасно. Варто зазначити, що з півночі по усім іншим кандидатам голосування майже не відбувалося.

Директор ДБР Роман Труба наголосив, що навіть при виявленні можливих правопорушень, він зобов’язаний призначити склад РГК. Водночас, він закликав переможців написати заяви про не включення їхніх кандидатур до складу Ради для проведення повторного конкурсу.

«Наразі не встановлено причетність цих 13 кандидатів до організації голосування на їхню користь. Водночас, ані до засад формування Ради громадського контролю, ані до самих членів не повинно бути сумнів. Враховуючи оприлюднену інформацію, вважаю, що жодний доброчесний кандидат не повинен стати членом Ради громадського контролю, знаючи, що в порушення закону за його кандидатуру було організовано голосування», – зазначив Роман Труба.

 

Коментарі

Позначки: , ,