У часи Януковича теж розмежовували повноваження міського голови Києва і голови КМДА, – Синютка

Новини 24 Липня, 2019 116
Українці мають жити краще тут, на своїй землі, - Синютка. Фото Ольга Матейчик

Українці мають жити краще тут, на своїй землі, - Синютка. Фото Ольга Матейчик

Звернення глави Офісу Президента України Андрія Богдана до Кабінету міністрів з проханням звільнити голову Київської міської Державної адміністрації Віталія Кличка з посади, можна розцінювати, як наступ на місцеве самоврядування.

Про це в ефірі Прямого заявив колишній голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Це виглядає так, що спроба провести дочасні вибори у Києві 100% буде. Є норма, коли парламент може своїм рішенням розпустити і призначити дочасні вибори. Тому в парламенті такі речі буде зробити набагато простіше. “Слуга народу” матиме більшість, тому проголосувати таке рішення, я думаю, не буде складності…”, – сказав Синютка.

Він нагадав, що в часи Віктора Януковича вже було розмежування посади міського голови Києва та голови КМДА, і це було малоефективно.

“Міського голову обрали кияни. І потрібно поважати вибір Киян. Друге – мер Києва та голова КМДА – це повинна бути одна людина, якщо ми насправді поважаємо місцеве самоврядування і якщо ми хочемо зберегти курс на децентралізацію. Це однозначно можна розцінювати, як наступ на місцеве самоврядування”, – додав Синютка.

Зазначимо, що у ЗМІ з’явилася інформація, що глава Офісу Президента України Андрій Богдан у письмовому вигляді звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням звільнити голову КМДА Києва Віталія Кличка.

Андрій Богдан, як пише 24 канал, скерував листа з відповідним зверненням до уряду, адресованого міністру Кабінету Міністрів Олександру Саєнку. Саєнко підтвердив факт отримання листа від Офісу Президента.

У листі мовиться: Конституція України передбачає, що голови місцевих державних адміністрацій призначає на посаду і звільняє з неї президент України за поданням Кабміну.

А от закон “Про місцеві державні адміністрації” каже, що такі посадовці працюють доти, доки новообраний президент не призначить нових.

Зважаючи на це, Офіс Президента просить Кабмін внести подання “щодо звільнення Кличка Віталія Володимировича з посади голови Київської міської державної адміністрації”.

“Так, подання Богдана до нас надійшло. Тепер ми маємо опрацювати все у встановленому порядку. Рішення може бути після розгляду цього подання на одному з наступних засідань Уряду”, – пояснив журналісту міністр Саєнко.

Натомість у Кличка інформацію наразі не коментують. Прес-секретар міського голови Києва Оксана Зінов’єва пояснила, що до КМДА жодного листа чи повідомлення про нього не отримувала.

Посади голови КМДА і міського голови Києва майже завжди були суміщеними. До 2010 року обраний мер Києв ставав і головою КМДА.

Однак, коли головою міста став непередбачуваний Леонід Черновецький (2006 – 2012) влада задумалася, як обмежити (хоч би частково) цю людину у повноваженнях. Саме тоді (у 2010) вирішили “розділити” посади міського голови і голови КМДА між двома особами.

До 2014 року президент Янукович призначав голів КМДА окремо. Однак після Революції Гідності та перемоги на місцевих виборах Віталія Кличка саме його новообраний президент Петро Порошенко призначив головою й міської адміністрації.

У 2019 в Україні змінився президент, а отже – і підхід до формування місцевих державних адміністрацій.

На посаду міського голови Києва претендуватиме Олександр Ткаченко – наразі новообраний депутат Верховної Ради від пропрезидентської “Слуги народу”, а донедавна – гендиректор “1+1”. Ймовірно, його (в разі звільнення Кличка) і призначать на посаду голови КМДА.

Місцеві вибори мають відбутися восени 2020 року – якщо не призначать дострокові. Віталій Кличко також має намір удруге балотуватися на посаду міського голови Києва.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян пояснив раніше небезпеку щодо проведення дострокових місцевих виборів.

Коментарі

Позначки: , , , ,