У Бродах рятують синагогу

Новини 27 Грудня, 2018 211

Велика синагога у Бродах. Фото: GotoWorld

Синагога має статус пам’ятки архітектури національного значення

У місті Броди Львівської області активіст намагається самотужки врятувати напівзруйновану будівлю Великої синагоги.

Як повідомляє РІСУ, великі організації не бажають витрачати гроші на реставрацію, так само як і місцева влада, мотивуючи це тим, що в місті не зареєстровано єврейського населення зовсім. Відремонтувати будівлю вирішив своїми силами житель міста Володимир Ковальчук. Він розчищає будівлю, виносить з неї сміття і вже спиляв дерева, які почали рости всередині синагоги. Все це активіст робить за свій рахунок.

До редакції Ваад України надіслали відкритого листа: «Він власними силами, найнявши за свої гроші людей, розчищає синагогу від завалів. При цьому ще й був змушений боротися з місцевою владою, які не давали дозволу на реставрацію синагоги. Деякі жителі-оригінали ще й писали на нього заяви, стверджуючи, що він щось краде. Якимось дивом у нього зрідка виходить випросити у мера людину з бензопилою або трактор.

Після Другої світової війни будівля міської синагоги була грунтовно пошкоджена. У радянські часи провели ремонт будівлі і її почали використовувати як склад і кафе за часів народних гулянь.

У 1988 році стався обвал будівлі, і з тих пір влада обіцяла відремонтувати синагогу і зробити з неї картинну галерею. Однак далі обіцянок справа не пішла, і в 2006 році відбувся обвал склепінь будови».

Довідка. Велика бродівська синагога — колишня синагога у місті Броди на Львівщині. Кам’яна будівля, зведена у XVIII столітті. Нині перебуває

Коментарі

Позначки: ,