У 2017 році жертвами сексуального насильства в Україні стали понад 4 тисячі дітей

Новини 17 Листопада, 2017 117

Ілюстративне фото

1511 дітей стали жертвами тяжких та особливо тяжких злочинів, – каже заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв

З початку року в Україні зареєстрували понад 4300 кримінальних проваджень за заявами про сексуальне насильство щодо дітей, повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на заступника голови Нацполіції Костянтина Бушуєва. За його словами, йдеться про 4700 постраждалих дітей.

“Від дітей надійшло близько 1200 заяв. І це фактично 10 відсотків від загальної кількості повідомлень про насильство щодо дітей. Тобто діти самі ініціювали дзвінок. Ця динаміка має позитивну тенденцію. Якщо минулого року це було близько 6% від загальної кількості, то цього року вже 9%. Тобто діти стали частіше звертатися”, – сказав Костянтин Бушуєв.

Він уточнив, що 70 відсотків потерпілих дітей від сексуального насилля чи експлуатації є жертвами тих людей, які входять до їхнього кола довіри.

«1511 дітей стали жертвами тяжких та особливо тяжких злочинів, серед них – 73 вбивства та 164 факти зґвалтувань або насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом», – повідомив Костянтин Бушуєв.

Крім того, в середньому близько 25 дітей щодня йдуть з дому, додав представник поліції.

Водночас Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба зазначив, що сьогодні об’єктом сексуального злочину стають діти 10-12-річного віку.

18 листопада 2015 року було започатковано Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Коментарі

Позначки: ,