Ситуація з COVID-19 в Україні дуже серйозна, – керівник українського офісу WHO

Новини 18 Січня, 2021 343

Ілюстрація: Галицькі гроші

Ярно Хабіхт закликає українську владу, аби вона вдосконалила моніторинг заражених осіб

Ситуація з COVID-19 в Україні — дуже серйозна, лікарні переповнені, бракує медичного персоналу, – заявив керівник українського офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я Ярно Хабіхт.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє Польське Радіо.

«Україна, як і багато інших країн у Європі, змагається із високою трансмісією вірусу, і я можу сказати, що ситуація дуже серйозна». Ярно Хабіхт заявив, що він закликає українську владу, аби вона вдосконалила моніторинг заражених осіб, оскільки тільки так можна перервати ланцюг інфекції. «Ми переходимо у формат рятування життя. Ми повинні рятувати життя якомога більшої кількості людей, а одночасно робити так, щоби життя ішло нормальним потоком, щоби економіка працювала, а школи функціонували», – сказав експерт.

Керівник офісу WHO в Україні звернув увагу, що люди втомилися обмеженнями, пов’язаними із затяжною епідемію, але «з другого боку, слід розуміти, що індивідуальні рішення та поступки допомагають у боротьбі з епідемією. Не можна допустити до ситуації, коли працівники служби здоров’я будуть виснажені».

Як наголосив Ярно Хабіхт, в Україні щодня проводиться близько 40 тисяч тестів, тому важко ствердити, що всі інфекції зголошуються. Експерт підкреслив, що потрібно робити більше тестів на викриття патогену.

Від 8 до 24 січня в Україні впроваджено обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу. Кав’ярні, ресторани можуть видавати їжу та напої тільки на винос, не працюють кінотеатри, фітнес-клуби та торговельні центри, а також — більшість крамниць. Введено теж заборону на проведення масових заходів. Як сказав Ярно Хабіхт, успіх цих обмежень залежатиме від того, чи люди будуть їх дотримуватися.
«Зазвичай така пандемія триває два роки, і добра інформація така, що ми вже пройшли половину. Маємо надію, що введення вакцини допоможе припинити цю пандемію», – зауважив експерт. Але додав, що не можна допустити до погіршення ситуації у січні та лютому.

Коментарі

Позначки: , , , , ,