Сина лікаря, який помер від COVID-19, перевели на державне навчання у Львівському медуніверситеті

Новини 18 Грудня, 2020 1 142

Іван Венжинович Фото: Твоє місто

Борис Венжинович є сином лікаря Почаївської центральної районної лікарні, який помер, рятуючи людей від коронавірусу. Зараз він навчається на 4 курсі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Нещодавно його перевели з платного навчання на бюджетне місце. Також він отримає грошову допомогу від університету.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на “Еспресо.Захід”, про це інформує перший заступник Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

“Рішення прийнято 3 грудня за зверненням від МОЗ. Тобто вже від грудня його мають перевести на державне навчання. Це нам вдалося за рахунок наявності вакантних місць  в університеті. Також студент написав заяву про грошову допомогу через скрутне матеріальне становище у зв’язку зі смертю батька. Ми зробили все, що могли, щоб підтримати родину загиблого лікаря”, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент Роман Фафула.

Батько студента ЛНМУ Іван Венжинович займався лікуванням хворих із СOVID-19. Фото медика з написом “Дякуємо за життя” було розміщене на білбордах по всій країні.

“Щира подяка ректору Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького Борису Семеновичу Зіменковському, що відгукнувся на прохання МОЗ.  Перед людяністю бюрократія безсила”, – написала Ірина Микичак.

Нагадаємо, терапевт Іван Венжинович працював у Почаївській районній лікарні після закінчення медвишу. Люди, які знали Венжиновича особисто, розповідають, що в Почаєві він був легендою. Щоб потрапити до нього на прийом, місцеві вистоювали довжелезні черги.

У травні американське новинне агентство Associated Press  опублікувало репортаж з українських лікарень, у тому числі з Тернополя й Почаєва. У матеріалі йшлося про важкі умови роботи та відсутність засобів захисту в медиків, які лікують хворих із СOVID-19. У кадр журналістів потрапив і лікар Іван Венжинович.

Як повідомляє Bihus.Info, грошові виплати від держави отримали лише близько двох десятків родин померлих від COVID-19 лікарів, хоча за час пандемії хвороба забрала життя більше двох сотень медичних працівників.

Серед родин померлих медпрацівників, які не отримали виплати – сім’я лікаря Івана Венжиновича, світлину з яким використовували по всій Україні для соціальної реклами із написом “Дякую”.

Венжинович помер 30 вересня через двобічну пневмонію. У нього залишилася дружина – теж медик, і двоє дітей. Компенсації вони не отримали, бо попри всі симптоми ПЛР-тест показав негативний результат, хоча усі симптоми Івана вказували на COVID-19. Вже після смерті Івана Венжиновича МОЗ оновило накази,згідно з якими  ПЛР-тест більше не єдине, що визначає наявність хвороби. Але для дружини лікаря це вже нічого не змінить. Нині Ірина Венжинович не вірить в те, що може отримати хоч якісь виплати.

#дякую_лікарю
Івану Венґжиновичу🙏🕯️🕯️🕯️
#промедиків_covid19

Щира подяка ректору Львівський національний медичний…

Опубликовано Iryna Mykychak Среда, 16 декабря 2020 г.

 

У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького зробили це, щоб підтримати родину медика.

Опубликовано Еспресо Захід Четверг, 17 декабря 2020 г.

 

 

Незбагненна втрата! Ми всі сумуємо. На 51 році життя перестало битися серце Лікаря Венжинович Івана Федоровича….

Опубликовано Почаївська РКЛ Четверг, 1 октября 2020 г.

 

Іван Венжиновч Фото: ФБ/Почаївська РКЛ

 

Коментарі

Позначки: , , , , , ,