Суддю Верховного суду можуть звільнити з роботи за п’яне водіння

Новини 23 Травня, 2020 36

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Суддя Сердюк керував автомобілем у нетверезому стані, від проходження тесту на алкоголь відмовився

Суддю цивільного Касаційного суду, який входить до складу Верховного суду, Валентина Сердюка тимчасово відсторонили від посади. Відповідне рішення 22 травня прийняла перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на РБК-Україна, до судді застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення.

“З огляду на рішення, прийняте першої дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 22 травня 2020, суддю цивільного Касаційного суду у складі Верховного суду Сердюка Валентина Васильовича відсторонено від здійснення правосуддя”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, до моменту офіційного звільнення судді з посади Вищою радою правосуддя, він вважається тимчасово відстороненим від посади.

“Термін дії відсторонення суддів від правосуддя – до прийняття Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати”, – уточнили в ВСП.

За даними ЗМІ, Сердюка відсторонили у зв’язку з водінням автомобіля в нетверезому стані.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Валентина Сердюка тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя (ВРП).

“Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 22 травня 2020 року”, – йдеться в повідомленні Ради.

У ВРП пояснюють, що в разі ухвалення рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади. Термін дії відсторонення суддів від правосуддя – до ухвалення ВРП рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Агентству “Інтерфакс-Україна” у ВРП пояснили, що суддя Сердюк 2 березня 2019 року керував автомобілем у нетверезому стані, від проходження тесту на алкоголь відмовився. Суддю було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 10 тис. грн і позбавлення права керувати автомобілем терміном на один рік.

Крім того, від здійснення правосуддя відсторонено і суддю П’ятого апеляційного адміністративного суду Дмитра Запорожана, повідомляє ВРП.

Цей суддя також вчинив адміністративне правопорушення: 25 cічня 2019 року в Одесі, керуючи автомобілем у нетверезому стані, суддя наїхав на припаркований автомобіль і зник із місця події.

Крім того, на камеру зафіксовано розмову співробітника патрульної поліції з суддею, в якій останній дозволив собі нецензурні висловлювання.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,