Суд забрав у Димінського мисливський будинок і озеро

Новини 04 Грудня, 2018 679

Фото: "Яворів Інфо"

Військова прокуратура домоглась в суді звільнення комерційною структурою нерухомості та ділянки Яворівського військового полігону.

Як повідомили у прес-службі Військової прокуратури Західного регіону, упродовж 2015-2017 років військовою прокуратурою Львівського гарнізону вживались заходи щодо визнання недійсним договору оренди майна, укладеного суб’єктом господарської діяльності з Яворівською квартирно-експлуатаційною частиною району щодо оренди нерухомого військового майна. Указаний об’єкт розташований в с. Верещиця Яворівського району Львівської області на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівського військового полігону).

Як зазначається у повідомлені, предметом договору було надання в оренду нежитлових приміщень колишнього профілакторію загальною площею понад 1100 кв м. Крім цього, орендарю надано в користування земельну ділянку площею майже 30 га, з яких 13 га – озеро нібито для досягнення мети оренди нерухомого майна.

Указаний договір оренди укладений ще у 2012 році терміном на 3 роки. Однак, у травні 2015 року сторони уклали додатковий договір. Згідно з ним у порушення порядку укладення договорів оренди, тобто без проведення конкурсу, продовжили його терміном до травня 2018 року.

У задоволенні позову про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна господарським судом Львівської області відмовлено з підстав, що законодавством не передбачено площі земельної ділянки, яка підлягає передачі в оренду для досягнення її мети.

У подальшому, після закінчення терміну дії вказаного договору оренди, заступник військового прокурора Західного регіону України звернувся до суду з позовом про зобов’язання орендаря звільнити зазначене нерухоме майно та земельну ділянку.

У ході судових розглядів представники відповідача намагались довести суду про чинність договору: його пролонгацію ще на три роки. Однак, господарський суд Львівської області, дослідивши всі обставини справи, ухвалив рішення, яким позовні вимоги військової прокуратури Західного регіону України задовольнив у повному обсязі.

Таким чином, завдяки принциповій, послідовній та наполегливій позиції прокуратури регіону вдалось добитись законного рішення. Відповідно до нього підлягають поновленню порушені інтереси держави у сфері земельних відносин та збереження нерухомого військового майна.

«Слід зазначити, що указана земельна ділянка та розміщене на ній приміщення входять до складу території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський військовий полігон), де постійно проходять злагодження військовослужбовці Збройних Сил України та проводяться міжнародні навчання», – наголошується у повідомленні.

Як повідомляє «Яворів Інфо», військова прокуратура відвоювала у суді право виселення недобросовісного орендаря, який зайняв земельну ділянку площею майже 30 га на території Яворівського полігону, де відбуваються міжнародні військові навчання. Фірма, підконтрольна львівському бізнесмену Петрові Димінському, взяла в оренду цю територію і збудувала там приватний будинок. Справа вже кілька років розглядається у судах. Торік Вищий господарський суд України залишив Димінському його маєток на Яворівському полігоні. У листопаді 2018 року військова прокуратура домоглась в суді звільнення ділянки.

Нагадаємо, що охоронна фірма «Ірбіс» у 2012 році орендувала на 5 років за 46,2 тис. грн в рік приміщення колишнього військового профілакторію (так звана «дача генерала Варенникова»), розташованого на території Яворівського полігону. Будівля профілакторію з того часу продовжує занепадати, але поруч на острівку на озері з’явився розкішний приватний будинок, який у документах зазначений як «мисливський будиночок». Відомо, що саме у цьому будинку практично постійно мешкав Петро Димінський. Окрім будинку, в оренді компанії «Ірбіс» перебуває понад 29 гектарів навколишнього лісу, призначеного, за документами, для обслуговування колишнього профілакторію.

Сам Петро Димінський зараз перебуває у міжнародному розшуку за підозрою у скоєнні смертельної ДТП.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,