Суд скасував усі постанови ОВК №87 щодо визнання виборів на 5 дільницях недійсними

Новини 09 Квітня, 2021 183

Вибори 2020 у Львові, фото 4studio

Івано-Франківський окружний адміністративний суд 9 квітня визнав протиправними та скасував постанови окружної виборчої комісії №87 щодо визнання виборів недійсними на дільницях №261030 (Монастирчани) та №260028 (Микуличин).  Таким чином, скасовані усі постанови ОВК про визнання недійсними виборів на 5 виборчих дільницях: №261027 (м. Яремче), №260515 (с. Парище), №260025 (с. Манява), №261030 (Монастирчани) та №260028 (Микуличин).

Про це пише Четверта студія з посиланням на ОПОРУ

Нагадаємо, на обидвох цих дільницях за результатом повторного підрахунку голосів голосування було визнано недійсним на підставі пункту 1 частини 1 статті 92 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, а також саме на цих дільницях під час повторного підрахунку голосів було встановлено невідповідність кількості бюлетенів за кандидата Олександра Шевченка (“За майбутнє”). Зокрема, в протоколі ДВК № 261029 (Микуличин) було вказано  402 голоси за кандидата, а при перерахунку виявлено  299 голосів, у протоколі ДВК № 260028 (Монастирчани) було сказано 172 голоси за кандидата, а при підрахунку виявлено  лише 79 бюлетенів. В обох випадках було викликано поліцію.

Голосування на дільниці №261030 було визнано недійсним, оскільки ОВК вважала безпідставним включення 30 осіб до витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування, що складає більше 5% виборців,які взяли участь у голосуванні.

Суд встановив, що ОВК дійшла такого висновку після загального огляду заяв та медичних довідок без встановлення неналежності документів в кожному конкретному випадку, що позбавляє такий висновок ознак обгрунтованості. А відтак, факт безпідставної видачі 30 бюлетенів неможливо перевірити. Більше того, 30 виборців  становлять менш як 5% від виборців, які взяли участь у голосуванні на цій дільниці, а це було 688 виборців, адже визначальною підставою для такого обрахунку є кількість контрольних талонів та кількість виборців, що поставили свої підписи у списку виборців.

Голосування на дільниці № 260028 визнано недійсним у зв’язку з тим, що ОВК вважала безпідставним включення 36 осіб до витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування, оскільки до витягу не було долучено власноруч написаних заяв, довідок медичної установи до кожної заяви, рішення ДВК про включення таких виборців до списку. Таким чином, на думку комісії, кількість виборців, які незаконно проголосували, становить більше 5%.

Суд, дослідивши відеозапис засідання ОВК, встановив, що члени окружної виборчої комісії під час дослідження списку виборців та витягу до нього встановили точну кількість виборців, а саме – 36, які отримали виборчі бюлетені з 39 включених до списку виборців для голосування за місцем перебування та біля прізвища яких міститься примітка “НСП”.

На думку суду, ця обставина повністю нівелює висновки окружної виборчої комісії про безпідставність включення осіб у список, оскільки відповідно до частини 3 статті 86 Закону України “Про вибори народних депутатів” виборці, які не здатні самостійно пересуватися (“НСП”) включаються до витягу зі списку виборців без додавання заяв та медичних довідок ( ч.3 ст. 86 Закону).

Суд задовольнив позов повністю.

 

Коментарі

Позначки: ,