Суд обрав запобіжний захід організатору та учасникам оборудки з відчуження земель Київської ГЕС

Новини 20 Січня, 2024 27

Усім чотирьом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави

19 січня Печерський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід підозрюваним в організації схеми захоплення земель критичної інфраструктури Київської ГЕС.

Про це пише Четверта студія з посиланням на пресслужбу ДБР.

Усім чотирьом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави:

майже 350 млн грн – організатору протиправної схеми,
майже 45 млн грн – двом спільникам,
20 млн грн – ще одному учаснику оборудки.

Нагадаємо, що працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.

Також в різних регіонах України затримані ще три учасники злочинної організації.
Вони отримали підозри у протиправному заволодінні понад 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури.

Зазначимо, що слідство запропонувало для розгляду суду утримання під вартою з можливістю внесення застави розміром 700 млн гривень та 500 млн гривень. Бралися до уваги матеріальний стан підозрюваних, їхні можливості переховуватися від слідства.

В межах даного кримінального провадження досліджується причетність вказаних осіб до заволодіння близько 300 га земель орієнтовною вартістю 1,1 млрд грн.

Проводиться низка експертиз та інших процесуальних заходів, які мають на меті підтвердити збитки державі в результаті цих оборудок на понад 1 млрд грн.

Досудове розслідування триває.

Коментарі

Позначки: ,