Сьогодні віряни відзначають День Святого Михаїла: чотири храми Львова святкують престольний празник

Новини 21 Листопада, 2019 2 110

Фото: znaj.ua

У середу, 21 листопада, віряни відзначають важливе православне свято – День Святого Михаїла, або Собор святого архистратига Михаїла та всіх Небесних Сил.

Як пише «Четверта студія», про історію, заборони і традиції свята – у  матеріалі znaj.ua.

День Святого Михайла 21 листопада: історія свята

Свято назвали собором, бо церква вшановує собор всіх вищих сил з архангелом Михаїлом, а також собор людей на землі, які ці сили прославляють. Наші предки шанували Святого Михаїла в Київській Русі – він був покровителем князів, які зображували архангела на гербах Києва.

Крім того, традицію вшанування перейняли і козаки в часи Гетьманщини. Тоді Святий Михаїл уособлював справедливість, перемогу добра над злом і боротьбу за правду.

День Святого Михайла 21 листопада: традиції свята

У народі вірили, що 21 листопада випадає перший густий сніг, тому що Михаїло приїхав на своєму білому коні. Традиційно в цей день влаштовувались пишні застілля з м’ясними стравами та різноманітними смаколиками. Вся справа в тому, що вже через тиждень починався передріздвяний Пилипівський піст.

Також до столу, крім м’яса, подавали трав’яний чай, холодець і пироги. За звичаєм, в один із пирогів клали монету – як попадеться вона незаміжній дівчині, то вже в наступному році вийде заміж. А якщо знайде заміжня, то слід чекати поповнення у родині. Юнакам монетка пророкувала удачу, а чоловікам – достаток. Дітей на свято пригощали солодощами, щоб вони були щасливими і радісними.

Про домового теж не забували – ставили йому в кутку тарілку каші з маслом і пиріг, яким пригощали гостей. В цей день існував ритуал: дівчата приносили до ікони Святого Михаїла спечений пиріг і просили у нього щастя в особистому житті.

День Святого Михайла 21 листопада: що не можна робити

Категорично забороняється робити прибирання в будинку – це велике свято, а значить проводити його у буденних справах гріх. Однак, ця заборона не стосується приготування їжі до святкового столу.

Ще в цей день не слід обманювати і робити комусь шкоду. Адже архангел Михаїл – це борець за правду і добро, а значить це неповага до нього.

Як пише «Духовна велич Львова», щороку, 21 листопада, християни східного обряду відзначають празник Собору святого Архистратига Михаїла.  Церква ставить його першим серед ангелів, оскільки він очолив боротьбу добрих ангелів проти ангелів, які відкинули Бога, і переміг. Празник на честь св. Архангела Михаїла встановили у 4 ст. Цього дня Церква вшановує Собор усіх безтілесних Сил разом зі св. Архангелом Михаїлом.

Престольний празник  у день Собору св. Архистратига Михаїла святкують 4 львівські храми.

УГКЦ

Храм Святого Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22);

11.00 год. – Архиєрейська  Літургія. Богослужіння очолить Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій.

Також о 18.30 год. відбудеться концерт храмових хорів («Благовіст», «Аксіос», «Мироносиці»)

Храм Святого Архистратига Михаїла (вул. Героїв Небесної Сотні, 32); 

09.00 год. – Божественна Літургія.  Очолить Богослужіння Владика-номінант Степан Сус.

Храм Святого Архистратига Михаїла (вул. Зелена, 385);

11.00 год. – Святкова Божественна Літургія. Богослужіння очолить Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор.

ПЦУ

Храм Святого Архистратига Михаїла (вул. Каховська, 32).

11.00 год. – Божественна Літургія. Богослужіння очолить Митрополит Львівський ПЦУ Макарій.

Під час Божественної Літургії Владика Макарій рукопокладе у сан диякона студента Львівської Духовної Семінарії ПЦУ.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,