Сьогодні в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Новини 15 Лютого, 2020 396

Ілюстрація з відкритих джерел

Сьогодні в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.
Як пише “Четверта студія” з посиланням на Укрінформ, ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав – вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.

Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

Цього дня зазвичай відбувається низка урочистих заходів і церемоній – покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення мітингів-реквіємів, зустрічей з учасниками бойових дій на території інших держав. У храмах і монастирях звершуватимуться панахиди за загиблими та померлими учасниками бойових дій на території інших держав.

Як повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області, на Львівщині поліцейські вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

Діючих працівників поліції Львівщини, котрі виконували бойові завдання в Афганістані, Югославії, Іраку, Південному Судані та Косово, 14 лютого привітав начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Василь Віконський.

На початку зустрічі присутні вшанували пам’ять бійців, загиблих під час бойових дій на території інших держав та у зоні проведення АТО/ООС.

«Не кожен розуміє, що означає брати участь у бойових діях – хлопці повинні мати внутрішню силу і справжню відвагу, які формують людину і в подальшому допомагають  в житті. Для усіх вас цей відрізок життя назавжди залишиться у пам’яті, тому від імені усіх працівників поліції Львівщини я вітаю вас, бажаю міцного здоров’я, успіхів у роботі та сімейного благополуччя», – звернувся до присутніх Василь Віконський.

Також очільник поліції Львівщини вручив поліцейським-учасникам бойових дій на території інших держав Листи-подяки.

 

Коментарі

Позначки: