Сьогодні минає восьма річниця від дня смерті Бориса Возницького

Новини 23 Травня, 2020 752

23 травня 2012 року помер Борис Возницький, директор Львівської національної галереї мистецтв, яка з 2013 року носить його ім’я. Про це пише “Четверта студія” з посиланням на Львівську ОДА.

Борис Возницький – український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), був Почесним громадянином п’яти міст.

Мистецтвознавець належить до тої плеяди музейних працівників, діяльність яких помітною сторінкою увійшла в історію культури. За 50 років діяльності Бориса Возницького, музей став одним з найбагатших музеїв України. Колекція  збільшилася в одинадцять разів творами світового та національного мистецтва, від найдавніших до наших днів.

Нагадаємо, 8 років тому 23 травня Герой України і директор Львівської картинної галереї Борис Возницький пішов із життя. Він помер за кермом автомобіля поблизу села Печенія Золочівського району на Львівщині. На той час Борису Возницькому було 86 років.

Коментарі

Позначки: ,